Krunic'in Fenerbahçe'ye katılmasının ardından arama motorlarında ünlü futbolcu hakkında sorular sorulmaya başlandı. Merak edilen soruların başında ise Krunic'in müslüman olup olmadığı oldu. İşte haberimizin detayları...

Krunic müslüman mı?

Krunic'in Fenerbahçe'ye gelmesinin ardından Krunic hangi dine mensup, veya Krunic müslüman mı, gibi soruların cevabı araştırılıyor. Rade Krunic'in müslüman olup olmadığına dair bir bilgi bulunmamaktadır.  Fakat Krunic, Osmanlı’nın izlerini taşıyan Foça şehrinde doğdu ve buranın insanlarının yüzde 40’ı müslüman. Krunic’in ailesi Boşnak kökenli ve o da Bosna-Hersek’in milli futbolcusu. Bu bilgiler, Krunic’in müslüman olabileceğini gösteriyor, ama kesin bir bilgi yok.

Krunic Müslüman Mı Krunic Hangi Dine Mensup

Rade Krunic kimdir?

Rade Krunic Serie A kulübü Milan ve Bosna-Hersek milli takımında orta saha oyuncusu olarak oynayan Bosnalı profesyonel bir futbolcudur . Krunić profesyonel kariyerine 2013 yılında Donji Srem'e katılmadan önce Sutjeska Foča'da başladı. 2014'te Hellas Verona'ya taşındı ve o yıl onu Donji Srem'e geri ödünç verdi. 2015'te Borac Čačak'a geçti . Aynı yılın ilerleyen saatlerinde Krunić Empoli ile sözleşme imzaladı . 2019 yılında Milan'a transfer oldu. Eski bir Bosna-Hersek milli takımı oyuncusu olan Krunić, uluslararası alanda ilk çıkışını 2016 yılında yaptı ve o zamandan bu yana 30'dan fazla forma giydi. Şu anda da Fenerbahçe'de futbol oynamaktadır.

Kariyeri

Krunić , 2006 yılında katıldığı memleketi Sutjeska Foča'nın gençlik kadrosundan geldi . Profesyonel ilk maçına 2011'de 17 yaşındayken çıktı. Ocak 2013'te Sırp tarafı Donji Srem ile sözleşme imzaladı. 2014 yazında Krunić İtalyan takımı Hellas Verona'ya taşındı ve onu altı aylık bir krediyle Donji Srem'e geri gönderdi. Ocak 2015'te Borac Čačak'a geçti.

Empoli

Temmuz ayında Krunić, üç yıllık bir anlaşmayla Empoli'ye katıldı. Kulüpteki ilk resmi maçına 4 Ekim'de Sassuolo karşısında çıktı. 24 Ekim'de Empoli adına ilk golünü Cenova karşısında attı. Ekim 2017'de takımla olan sözleşmesini Haziran 2021'e kadar uzattı. Krunić, Empoli'nin Serie B şampiyonluğunu fethetmesinde önemli bir rol oynadı; kulüpteki ilk kupası, 28 Nisan 2018'de imzalandı ve küme düştükten sadece bir sezon sonra Serie A'ya yükselmelerini sağladı. 5 gol 10 asistlik etkisi oldu. 1 Aralık'ta SPAL'a karşı 100. maçına çıktı ve gol atmayı başardı. 

Milan

Temmuz 2019'da Krunić, 8 milyon € civarında olduğu tahmin edilen açıklanmayan bir ücret karşılığında Milano'ya transfer edildi. 

2019–20 

Takımdaki ilk maçına 29 Eylül'de Fiorentina'ya yenilerek çıktı . 3 Kasım'da Milan adına ilk maçına Lazio'ya karşı başladı. Şubat 2020'de ayağının kırıldığı teşhis edilen ve en az bir ay süreyle dışlanan bir ayak yaralanması geçirdi. Sakatlığın üzerinden dört ay geçtikten sonra 4 Temmuz'da sahaya döndü.

Yayında track yemek nedir? Spiker neden track yer? Yayında track yemek nedir? Spiker neden track yer?

2020–21 sezonu 

Krunić sezona ilk çıkışını 21 Eylül'de Bologna'ya karşı yaptı . 22 Ekim'de Milan adına ilk golünü Celtic'e karşı UEFA Avrupa Ligi beraberliğinde attı . Dört ay sonra ligdeki ilk golünü eski takımı Hellas Verona'ya karşı attı.

2021–22 sezonu 

Krunić, kampanyadaki ilk maçını 23 Ağustos 2021'de Sampdoria'yı mağlup ederek oynadı . 19 Ekim'de UEFA Şampiyonlar Ligi deplasmanında Porto deplasmanında ilk maçına çıktı. Kulüpteki ilk şampiyonluğunu 22 Mayıs 2022'de, 11 yıl sonra lig şampiyonu olduklarında kazandı.

2022–23 

Krunić sezonun ilk maçına 13 Ağustos'ta Udinese'ye karşı çıktı.  Eylül ayında Milan'la üç yıllık yeni bir anlaşma imzaladı.  Takımdaki 100. maçına 25 Ekim'de Dinamo Zagreb karşısında çıktı.  2 Kasım'da Red Bull Salzburg'a karşı kazandığı galibiyetle ilk UEFA Şampiyonlar Ligi golünü attı.

2023–24 

Krunić sezona 21 Ağustos'ta Bologna karşısında çıkış yaptı. 11 Kasım'da Serie A'da Lecce'ye karşı Milan adına 100. maçına çıktı.

Krunic Müslüman Mı Krunic Hangi Dine Mensup (1)

Kaynak: Haber- Hatice Zeybek