Konyalı olan Ejder Bildik yeniden gündem oldu. Ejder Bildik'in ne iş yaptığı merak konusu oldu. Detayları haberimizde açıkladık...

Konyalı Ejder Bildik kimdir kaç yaşında ne iş yapıyor?

Ejder Bildik, 1980 yılında Konya’nın Akşehir ilçesinde doğmuş ve aslen Vanlıdır. Küçük yaşlardan itibaren sokaklarda büyümüş ve zorlu bir çocukluk geçirmiştir.14 yaşındayken Konya’ya gelmiş ve burada Mehmet Seyit Yüksel ile tanışmıştır. Yüksel, o dönemde Konya’nın en güçlü mafya babalarından biriydi. Bildik, Yüksel’in yanında kısa sürede yükselerek onun sağ kolu olmuştur.

Bildik ve Yüksel, Konya’da birçok yasadışı faaliyette bulunmuşlardır. Bu faaliyetler arasında silah kaçakçılığı, çek-senet tahsilatı, haraç alma, esrar satma ve adam yaralama gibi suçlar yer almaktadır.2017 yılında Konya’da düzenlenen bir operasyonda Bildik gözaltına alınmıştır. Bu operasyonda Yüksel ile birlikte 30 kişi daha gözaltına alınmıştır. Bildik, “silah kaçakçılığı” ve “adam yaralama” suçlarından tutuklanmıştır.

Diane Downs kimdir? Elizabeth Diane Downs nereli? Öldü mü? Çocuklarına ne oldu? Diane Downs kimdir? Elizabeth Diane Downs nereli? Öldü mü? Çocuklarına ne oldu?

Konyalı Ejder Bildik Kimdir Kaç Yaşında Ne Iş Yapıyor (1)

Cezaevinde bulunduğu süre boyunca “Ejder” lakabıyla tanınmaya başlayan Bildik, sert ve korkusuz kişiliğini yansıtmaktadır. 2022 yılında tahliye olduktan sonra Konya’da yasadışı faaliyetlerine devam etmiştir. Ancak bu dönemde daha dikkatli davranmaya başlamıştır. Bildik, 2023 yılında Hatay’da meydana gelen depremde depremzedelere yardım etmiştir. Bu yardım faaliyetleri, onun medyada daha fazla tanınmasına neden olmuştur.

Ejder Bildik ne suçu işlemiş?

Konyalı Ejder Bildik'in birçok suç işlediği iddia edilmektedir. Bu suçlar şu şekildedir;

Silah kaçakçılığı: Bildik, Konya’da silah kaçakçılığı yaptığı iddia edilmektedir. Bu silahlar daha sonra Konya ve çevresindeki illerde suç işleyenler tarafından kullanılmaktadır.

Çek-senet tahsilatı: Bildik, zorbalıkla çek-senet tahsilatı yaptığı iddia edilmektedir. Bu yöntemle birçok iş insanı ve esnaf mağdur olmuştur. Haraç alma: Bildik, iş insanlarından ve esnaflardan haraç aldığı iddia edilmektedir. Bu haraçlar, Bildik ve adamlarının yasadışı faaliyetlerini finanse etmek için kullanılmaktadır.

Esrar satma: Bildik, Konya’da esrar satma organizasyonu yönettiği iddia edilmektedir. Bu organizasyon Konya’ya esrar kaçakçılığı yaparak ve yetiştirerek esrar satmaktadır. Adam yaralama: Bildik, adam yaralama suçlarına karıştığı iddia edilmektedir. Bu suçlarda genellikle Bildik’in adamları görev yapmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi