Kırkağaç Belediyesi bünyesinde çalışan devlet memurlarının sosyal denge tazminatlarında yüzde 120 oranında artış yapıldı. Memurların yüzünü güldüren artış, Belediye Başkanı Üstün Dönmez ve yetkili sendika olan Tüm-Bel-Sen Manisa şubesi yetkilileri tarafından imza altına alındı.
Yapılan sendika görüşmesine Başkan Dönmez’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Necdi Özkan, Ahmet Kirit, Tüm-Bel-Sen Manisa Şube Başkanı Yalçın Aktaş, Tüm-Bel-Sen Manisa Genel Sekreteri Yaşar Yıldız ve sendika temsilcileri katıldı. 


Görüşme sonrasında açıklama yapan Belediye Başkanı Üstün Dönmez, “Birlik, beraberlik içerisinde çalışmak ve başarıyı yakalamak adına imzaladığımız Sosyal Denge Sözleşmemizin tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Biz her zaman çalışanlarımızın hakkını vermekten yana olduk ve yapılan görüşmelerin ardından memur arkadaşlarımıza yüzde 120 oranında sosyal denge tazminatı verilmesini kararlaştırdık. Bu oran en üst limittir. Ayrıca kadın personelimize pozitif ayrımcılık yaparak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü gönüllerince geçirsin diye 8 Mart’ta bir gün izin vereceğiz. Tüm memurlarımıza hayırlı olsun.” Dedi.

Kırkağaç Belediyesinden Memurların Yüzünü Güldüren İmza! (3)

Kırkağaç Kaymakamı Zafer Oktay, Kızılay şubesini ziyaret etti Kırkağaç Kaymakamı Zafer Oktay, Kızılay şubesini ziyaret etti

Muhabir: Erdinç Alkan