Kenya'da birçok ölüme sebep olan Paul Mackenzie'nin hayatı merak ediliyor. Kenyalı tarikat lideri Paul Mackenzie kimdir? merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını haberimizde açıkladık...

Kenyalı tarikat lideri Paul Mackenzie kimdir? 

Kenya’da bir tarikatın başında olan ve insanları açlığa sürükleyerek ölüme götüren Paul Mackenzie adlı bir papazdır.

Kenyalı Tarikat Lideri Paul Mackenzie Kimdir (2)

Mackenzie, Good News International Kilisesinin lideridir ve insanlara açlıkla Hz. İsa’ya ulaşabileceklerini söyleyerek öldürmektedir. Paul Mackenzie hakkında fazla bir bilgi bulunmamaktadır. 

Kenya açlık tarikatı nedir? 

Kenya’da Good News International Kilisesi’nin lideri olan Mackenzie, cemaatine açlıktan ölerek cennete gideceklerini ve İsa ile buluşacaklarını söyleyerek çok sayıda insanın hayatına mal oldu.

Kenyalı Tarikat Lideri Paul Mackenzie Kimdir (3)

Bu olaydan sonra Kenya’da bu gruba “Kenya Açlık Tarikatı” adı verildi.

Kenya açlık tarikatı olayı nedir?

Kenya’da bir tarikatın lideri ve yardımcılarının, müritlerine cennete gideceklerini söyleyerek aç bıraktıkları ve öldürdükleri iddiasıyla yargılandılar.

Tarikat lideri Paul Mackenzie, 191 çocuğun cinayeti de dahil olmak üzere birçok suçlamayı reddediyor.

Mackenzie, ‘terör’, ‘cinayet’, ‘işkence’ ve ‘ruhsatsız film’ suçlarından dolayı mahkemeye çıkmıştır. Bugün ise 29 sanıkla birlikte 191 çocuğun ölümünden sorumlu tutulmuştur. Avukatı, müvekkilinin polisle işbirliği içinde olduğunu ve 7 Mart’ta tekrar hakim önüne geleceğini söylemiştir.

Kenyalı Tarikat Lideri Paul Mackenzie Kimdir (1)

Mackenzie, eski bir taksi şoförüdür ve Good News International (İyi Haberler Uluslararası) Kilisesi’nin papazıdır. Nisan 2023’te kilise üyelerine aç kalarak İsa’ya ulaşabileceklerini vaat etmiş ve bunun sonucunda birçok kişi hayatını kaybetmiştir.

Fenomen Fadimem41 kimdir kaç yaşında aslen nereli? Fenomen Fadimem41 kimdir kaç yaşında aslen nereli?

Mackenzie, müritlerine çocuklarını okula göndermeyi ve hastalandıklarında doktora gitmeyi yasaklamıştır.

Polis operasyonlarında 95 kişi tarikattan kurtarılmış, toplu ölümler nedeniyle Mackenzie’nin eşi Joyce Mwikamba da dahil olmak üzere birçok kişi gözaltına alınmıştır.

Açlık tarikatında kaç kişi öldü?

Mackenzie, polise 1000 kişinin cesedini bulacaklarını söylemiş, ancak aramalarda 400’den fazla ceset ortaya çıkmıştır.

Kenyalı Tarikat Lideri Paul Mackenzie Kimdir

Kilisenin bulunduğu Shakahola Ormanı’nda 429 kişinin cesedi ortaya çıkmıştı. Bu kurbanlardan 238’i yetişkin, 191’i çocuktu ve davaları ayrı görülüyordu. 

Kaynak: Haber Merkezi