KafsinKaf’tan muhteşem başlangıç: Sezonun ilk yarışında rakiplerine fark attı KafsinKaf’tan muhteşem başlangıç: Sezonun ilk yarışında rakiplerine fark attı

Karşıyakalı gençler, Karşıyaka Kent Konseyi Gençlik Kampında hem eğlendiler hem de öğrendiler. Uzman isimlerin katıldığı söyleşiler, seminerler ve atölyelerle gençler, farklı konularda bilgi ve deneyim kazandılar. Kampın ilk gününde Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay da gençleri ziyaret ederek, yerel yönetimler ve başkanlık tecrübelerini paylaştı. Canlı müzik ve turnuvalarla renklenen kamp, gençlere unutulmaz anlar yaşattı.

Karşıyaka Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen gençlik kampı, Karşıyakalı gençlere hem eğitim hem de eğlence fırsatı sundu. Gençler, iki gün süren kamp boyunca diksiyon ve etkili konuşma, yerel yönetimler, yaratıcı drama ve doğaçlama, kent konseylerinin önemi gibi konularda seminerler ve çalışmalara katılarak kendilerini geliştirdiler. 

Başkan Tugay, ülkenin geleceği için çalışan ve bu konuda elini taşın altına koyan gençlerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Sizler geleceğimizsiniz. Çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine ulaşma idealinden asla vazgeçmeyen, bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakabilmek için en ağır bedelleri ödeyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun gibi vatan, millet davasına hayatlarını adamış atalarımızın yolunda kararlılıkla yürümeliyiz. Ülkemizi daha aydınlık günlere sizlerle birlikte ancak böyle taşıyabiliriz. Size inanıyoruz.  Ülkemizi çok seviyoruz, demokrasiye ve cumhuriyetimize bağlı insanlarız. Atalarımızın bize bıraktığı hürriyet ateşinin sönmesine asla izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kampın ilk gününde gençlerle buluşan Başkan Tugay, yerel yönetimler ve başkanlık dönemi tecrübelerini aktardı. Karşıyaka'nın sorunlarının çözümünde gençlere sorumluluk alamları gerektiğini belirten Tugay, "Bugün, fedakârlık gerektiren bir ortamda yaşıyoruz. Hem kendimizi hem bulunduğumuz ortamı geliştirmeliyiz. Küresel ölçekte iklim, gıda ve ekonomik krizlerin yaşandığı bir ortamda sorunlara karşı pasif durumda kalmayın. Ses çıkaran, çözümler üreten bilinçte, yetkinlikte yurttaşlar olun. Kafanıza koyduğunuzda yapamayacağınız şey yoktur. Zaman uzayabilir, önemli olan vazgeçmemektir. Var olan kötü şeyler gözünüzü korkutmasın ya da sizi umutsuzluğa düşürmesin. Eğer nerede olduğunuzu doğru bilirseniz ona göre projeler, çözümler üretirsiniz. Gerçeklerin farkında olun ve harekete geçin. Semih Saygıner’in çok sevdiğim bir sözü var ‘bir insanın en büyük başarısı tembelliğine karşı koyabilmesidir’ diyor.  Bu söz çok değerli bir söz. Bir şeyi yapmaktan kaçındığınız, erindiğinizde bilin ki o sizin tembelliğinizdir. Mücadele ederseniz kurtulursunuz. Kurtulacaksak, bunu hep beraber başaracağız. Sizlerle birlikte olmak, vakit geçirmek çok değerli” dedi.

Gençler, Karşıyaka Kent Konseyi Gençlik Kampında hem eğlenerek hem de öğrenerek iki gün geçirdiler. Yaratıcı Drama ve Doğaçlama dersi, eğitmen Serin Akarsu’nun rehberliğinde açık havada yapıldı. Gençler, bu atölyede hem eğlendiler hem de kendilerini ifade etmeyi öğrendiler. Diksiyon ve Etkili Konuşma dersi ise eğitmen Begüm Ertaş’ın sunumuyla seminer salonunda gerçekleşti. Gençler, bu derste Türkçe’nin incelikleri, etkili konuşma konusunda farkındalık kazandılar. Ayrıca, Karşıyaka Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Eren Küçükkibar, Umut Yılmaz ve Mert Kale gibi önceki dönemlerden genç liderler de kampı ziyaret ederek deneyimlerini paylaştılar.

Kaynak: Haber Merkezi