Tüm Türkiye halkının merakla beklediği 2024 yerel seçimleri sonuçlandı. Yerel seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından en çok merak edilen kişilerden birisi Zeynep Çelik oldu.

Biz de sizler için Zeynep Çelik kimdir kaç yaşında ve evli mi gibi sorulara yanıt aradık. İşte detaylar...

Kalkım Beldesi Belediye Başkanı Zeynep Çelik kimdir? Evli mi ve Kaç yaşında?

Seçim sonuçları henüz netlik kazanmamasına rağmen Kalkım Beldesinin Belediye Başkanı Zeynep Çelik oldu. Zeynep Çelik henüz 22 yaşında olmasına rağmen belde'de bağımsız aday olarak Oyların çoğunluğunu toplayarak gelecek 5 yılda Kalkım Belediyesinin en önemli figürü haline geldi.

Çanakkale'nin Yenice ilçesinin kalkım beldesinde bağımsız adayı olan Zeynep Çelik Oyların %47.91'ini alarak seçimi açık ara bir farkla kazandı.

Doğma büyüme Kalkımlı olan Zeynep Çelik'in babası Yenice ilçesinin önde gelen iş adamlarından Mehmet Çelik.

Zeynep Çelik'i bu kadar ön plana çıkaran durum kesinlikle genç yaşı henüz 22 yaşında olan Çelik 2024 yerel seçimlerinde belediye başkanı olan en genç kişi olarak karşımıza çıkıyor.

Enis Berki eşi kim Ayla Dikmen kimdir? Enis Berki eşi kim Ayla Dikmen kimdir?

1983 Seçmen seçmene sahip olan Kalkım Belediyesinde Zeynep Çelik'in en yakın takipçisi AK Parti adayı olarak Seçime giren İbrahim Taşkın ise %40 oy alarak sandıkta ikinci sırada yer aldı.

5 yıl boyunca Kalkım Beldesine Belediye Başkanı olacak olan Zeynep Çelik, "Hep birlikte çabalarımız ve dualarımız ile çıkmış olduğumuz bu hizmet yolunda desteklerinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim. Kalkım'a yakışır hizmeti getirmeyi, halkımıza değer vermeyi önümüzdeki 5 yılın her gününde kendime borç bilerek sizlere layık olacağım. Bu başarı hepimizin" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi