Kaçış Yok, senaryoyu kardeşi Drew Dowdle ile birlikte yazan John Erick Dowdle tarafından yönetilen2015 yapımı bir Amerikan aksiyon gerilim filmidir. Bugün TRT 1 ekranlarına gelecek olan filmle ilgili detayları sizler için derledik...

Hava Muhalefeti filminin konusu nedir? Oyuncuları kimler? Hava Muhalefeti filmi Ortanca nerede? Hava Muhalefeti filminin konusu nedir? Oyuncuları kimler? Hava Muhalefeti filmi Ortanca nerede?

Kaçış Yok (No Escape) filminin konusu ne? 

Güneydoğu Asya'da kimliği belirsiz bir ülkede Başbakan , su sistemleri konusunda uzmanlaşmış bir Amerikan şirketi olan Cardiff'in bir temsilcisiyle anlaşma yapar. Temsilci ayrıldıktan sonra bir grup silahlı isyancı darbe başlatır ve Başbakana suikast düzenler.

On yedi saat önce, Cardiff'in yeni çalışanı Jack Dwyer, eşi Annie ve küçük kızları Lucy ve Briegel "Beeze" ile birlikte ülkeye gelir. Havaalanında İngiliz gezgin Hammond ve Dwyer'ları otellerine bırakan Kenny Rogers lakaplı yerel arkadaşıyla karşılaşırlar.

Kaçış Yok (No Escape) Filminin Konusu Ne Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (1)

Ertesi sabah Jack, bir gazete almak için otelden ayrılır ve yanlışlıkla kendisini silahlı protestocularla çevik kuvvet polisi arasındaki çatışmanın ortasında bulur . Jack kaçarken iki güç şiddetli bir şekilde çatışır ve protestocular üstünlük sağlar. Jack, isyancıların bir Amerikalıyı otelinin önünde infaz ettiğine tanık olur. Daha sonra isyancı bir asker Jack'i fark eder ve onu hızla bir yangın merdivenine tırmanmaya ve pencereden otele girmeye zorlar. İsyancılar otelin ana girişini geçerek personeli ve misafirleri katletmeye başlar.

Jack odaya geri döner ama Lucy'nin alt katta yüzme havuzunda olduğunu öğrenir. İsyancılar zorla havuz alanına doğru ilerlerken, o da onu almak için aşağı iniyor, bu sırada Annie diğer isyancıların odalarına girmesini kıl payı başarıyor. Jack, Lucy ile birlikte geri döner ve hepsi hayatta kalan diğer konuklara katılmak için çatıya çıkar. Yüzlerce isyancı otelin girişinde toplanıp "Suya kan" sloganları atıyor ve Jack, isyancıların su kaynaklarının yabancı şirketler tarafından kontrol edilmesini protesto ettiklerini öğreniyor . Aniden silahlı isyancıları tutan bir helikopter beliriyor ve hemen ateş açıyor. Helikopter elektrik kablolarına dolanıp düşerken Dwyer'lar saklanmak için koşuyor. Başka bir isyancı grubu barikatlı kapıyı kırıp çatıya çıkarken Jack ve ailesi otelin yanındaki başka bir binanın çatısına atlar.

Kaçış Yok (No Escape) Filminin Konusu Ne Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (3)

Dwyer'lar akşam karanlığına kadar binada saklanır, ancak ayrıldıktan sonra Jack, yardım çağırmaya çalışan yağmacı bir isyancı tarafından fark edilir. Jack adamı yere yatırır ve öldürür. Annie şehrin haritasını bulur ve Amerikan büyükelçiliğine gitmeleri gerektiğine karar verir . Yerel halk gibi görünmek için ölü ofis çalışanlarının kıyafetlerini alıyorlar ve ardından çalıntı bir motosikletle kasabanın içinden geçiyorlar. Büyükelçiliğe vardıklarında, onun istila edildiğini ve görünüşe göre terk edilmiş olduğunu keşfederler. Küçük bir grup isyancı aileyi fark eder ve kaçarak yakındaki bir Budist tapınağı bahçesine sığınırlar.

İsyancılar yerleşkeye girer ve Jack silahlarından birini almaya çalışırken Annie dikkati ondan uzaklaştırmak için saklandığı yerden çıkar. Jack, lider Samnang'ı vurmaya çalışır, ancak silah boştur. Daha sonra Samnang, Annie'ye tecavüz etmeye hazırlanırken isyancılar Jack'i dövüp dizginler. Hammond ve Kenny gelir ve isyancıların çoğunu vurur, ancak Samnang kaçar. İki adam daha sonra Dwyer'ları yakındaki bir güvenli eve götürür; Hammond, kendisinin ve Kenny'nin gizlice İngiliz hükümeti adına çalıştıklarını açıklar . Hammond, yoksul hükümetleri Batılı şirketlerle pahalı altyapı anlaşmaları yapmaya ikna etmekle görevlendirilmişti . Borçlarını ödeyemeyen şirketler daha sonra yoksul hükümetleri kontrol edebilecek ve vatandaşları öfkeyle isyan etmeye bırakabilecekti.

Kaçış Yok (No Escape) Filminin Konusu Ne Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (4)

Hammond, Jack'e yakındaki nehre gitmeleri gerektiğini ve orada Vietnam sınırına doğru yelken açabileceklerini söyler . Gece boyunca grup, yakındaki bir koruma kulesinden isyancıların saldırısına uğradı; Kenny öldürüldü ve Hammond ağır şekilde yaralandı. Hammond daha sonra bir kamyonda onları takip eden bir isyancıyı durdurmak için kendini feda eder. Nehir kıyısına yakın bir yerde Annie çocuklarla birlikte saklanırken Jack bir balıkçı bulur ve saatini ve ayakkabılarını bir tekneyle değiştirir. Samnang başka bir küçük gruba liderlik ediyor gibi görünüyor. Jack'i yakalarlar ve onu idam etmeye hazırlanırlar. Lucy babasına koşar ve Samnang onu yakalar; Eline bir silah, kafasına da bir silah dayayarak ona Jack'i öldürmesini emreder, yoksa onu öldürecektir. Annie bir seçim yapamadan gruba saldırır ve Samnang'ı kürekle döverek öldürür. Jack, silahı Lucy'den alır ve geri kalan isyancıları öldürür.

Kaçış Yok (No Escape) Filminin Konusu Ne Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (2)

Dwyer'lar nehrin aşağısındaki Vietnam sınırına doğru kürek çekiyor. Başka bir isyancı grup tarafından fark ediliyorlar, ancak sınır göründükleri için kürek çekmeye devam ediyorlar. Tekne sınır işaretini geçer geçmez , Vietnamlı sınır muhafızları silahlarını isyancılara çeviriyor ve onları herhangi bir saldırı eyleminin bir savaş eylemi olarak yorumlanacağı konusunda uyarıyor. Dwyer'lar nihayet çetin sınavlardan kurtularak birbirlerine sarılırlar ve Jack daha sonra yerel bir hastanede iyileşir.

Kaçış Yok (No Escape) filminin oyuncuları kim?

Filmin oyuncuları şunlardır:

  • Owen Wilson , Jack Dwyer rolünde, yeni bir Cardiff çalışanı (eski adıyla Amerikalı inşaat mühendisi ) ve Annie'nin kocası
  • Lake Bell , Jack'in karısı Annie Dwyer rolünde
  • Sterling Jerins , Lucy Dwyer, Jack ve Annie'nin büyük kızı rolünde
  • Claire Geare, Briegel "Beeze" Dwyer, Jack ve Annie'nin küçük kızı rolünde
  • Pierce Brosnan , İngiliz hükümeti ajanı olduğu iddia edilen Hammond rolünde
  • Sahajak Boonthanakit, Kenny Rogers temalı taksi hizmetini yürüten yerel bir sürücü olan Kenny rolünde , aynı zamanda Hammond'un ortağı
  • Şiddetli isyancıların lideri Samnang rolünde Thanawut Ketsaro

Kaçış Yok (No Escape) filmi ne zaman ve nerede çekildi?

Kaçış Yok Tayland'ın Chiang Mai kentinde çekildi . Ana çekimler 31 Ekim 2013'te Tayland merkezli yapım şirketi Living Films'in çekimleri kolaylaştırmasıyla başladı. Living Films'in kurucusu ve genel müdürü Chris Lowenstein, "Filmin yapımcılarının bu yapımı temel alabilecekleri çok sayıda ülke seçeneği vardı" dedi. "Tayland'ı seçmiş olmaları, Taylandlı ekiplerin becerilerinin ve Tayland'ın sunduğu kaynakların büyük bir kanıtıdır. Bu projenin beyazperdeye taşınmasına yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz." Sierra/Affinity filmin uluslararası satışlarını üstlendi.

Brosnan, Aralık ayında How to Make Love Like an Englishman üzerindeki çalışmasını bitirdikten sonra prodüksiyonun yapıldığı Kamboçya'ya taşınarak ekibe katıldı. 10 Haziran 2014'te filmin 6 Mart 2015'te vizyona gireceği duyuruldu. 6 Şubat 2015'te filmin adının No Escape olarak değiştirildiği açıklandı ve gösterimi 2 Eylül 2015'e ertelendi. Çıkış tarihi yeniden 26 Ağustos 2015 olarak değiştirildi

Kaynak: Haber- Hatice Zeybek