Bu sene 92'nci kez düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı'na Buca damgasını vurdu. Buca’nın eşsiz tarihi ve kültürel dokusunun tanıtıldığı stant ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Rektör Budak: Ege Üniversitesi, tam akredite ve araştırmacı bir üniversite olarak yeni döneme hazır Rektör Budak: Ege Üniversitesi, tam akredite ve araştırmacı bir üniversite olarak yeni döneme hazır

Bu yıl 92.'si düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı’nda Buca rüzgârı esti. Buca’nın eşsiz tarihi ve kültürel dokusunun tanıtıldığı stant ziyaretçilerden büyük ilgi görürken Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “İEF’ye gelen herkesi standımıza bekliyoruz” dedi. Ticaret, kültür, sanat ve eğlencenin merkezi olan 92. İEF, Kültürpark’ta dünyadan katılımcılar ağırladı. 10 Eylül Pazar gününe kadar açık kalacak fuarda, Buca Belediyesi de Lozan Kapısı girişindeki Uzun Havuz Belediyeler Sokağı’nda stant açtı. Stantta, Buca’nın ünlü Levanten köşklerinden biri olan Hacı Davut Fargoh köşkünün maketi de sergileniyor. Bu köşk, günümüzde Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi olarak hizmet veriyor. Stantta ayrıca kentin eşsiz tarihi ve kültürel dokusu da ziyaretçilere tanıtılıyor.

BİRBİRİNDEN RENKLİ ETKİNLİKLER
Ziyaretçiler, Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin piyano, keman ve çello çaldıkları eşsiz bir müzik dinletisine tanık oluyorlar. Stantta ayrıca 6 ve 9 Eylül tarihlerinde FOMGED Halk Oyunları Ekibi, Türkiye’nin farklı yörelerinden halk oyunları gösterileri sunulacak. Çocuklar için de stantta eğlenceli atölyeler ve yüz boyama etkinlikleri düzenleniyor. Bu stantta her yaştan ziyaretçi için keyifli ve renkli anlar yaşanıyor.

BUCAKUT FARKINDALIK YARATIYOR
Kahramanmaraş depremindeki özverili çalışmalarından dolayı “Türkiye Cumhuriyeti
Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası”na layık görülen Buca Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi
(BUCAKUT) de stantta deprem konusunda farkındalık yarattı. Stantta arama kurtarma çalışmalarında
kullanılan araç ve teçhizatları da yer aldı. Vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtılıyor.

HERKESİ BEKLİYORUZ
Buca’yı İzmir’in cazibe merkezi haline getirmeyi amaç edindiklerini söyleyen Başkan Erhan Kılıç, şehrin tüm güzellikleriyle tanıtıldığı standa herkesi davet etti.

Kaynak: Haber Merkezi