Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Marmara Bölgesi'ne fırtına uyarısından sonra Türk Hava Yolları bazı seferlerini iptal etti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi'nde hafta sonu yaşanabilecek fırtına nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara dikkat çekerek uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklama şu ifadeler yer aldı.

MGM'den yapılan açıklamaya göre, Cumartesi sabah saatlerinden itibaren bölge genelinde rüzgarların kuzey ve kuzeybatı yönlerden fırtına hızlarında (50-70 km/saat) eseceği belirtildi. Pazar günü ise sabah saatlerinden itibaren kuvvetli fırtına (70-90 km/saat), doğusunda yer yer tam fırtına (90-110 km/saat) şeklinde devam edeceği tahmin ediliyor.

Açıklamada, bu hava koşullarının neden olabileceği olumsuzluklara karşı halkın dikkatli ve tedbirli olması gerektiği vurgulandı. Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi risklere karşı önlem alınması ve güvenlik tedbirlerinin titizlikle takip edilmesi gerektiği ifade edildi.

Umut Şenol kimdir? Aslen nereli? Kaç Yaşında? Ne iş yapıyor? Serveti ne kadar? Umut Şenol kimdir? Aslen nereli? Kaç Yaşında? Ne iş yapıyor? Serveti ne kadar?

Türk Hava Yollarından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı.

"Yarın İstanbul’da beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle, MADKOM (Meteorolojik Acil Durum Komitesi) kararı uyarınca toplam 40 seferimiz karşılıklı olarak iptal edilmiştir."

Kaynak: Haber Merkezi