MGM’nin son analizlerine göre, batı bölgelerindeki sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde olmaya devam edecek. Rize ve Artvin’de yoğun yağışlar beklenirken, Batı Karadeniz kıyıları, Marmara, Ege kıyıları ve Kuzey Ege ile Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgarlar hissedilecek. İstanbul Valiliği, “Batı Karadeniz’de bu akşam saatlerinden itibaren rüzgarın şiddetini artırarak fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Dikkatli ve önlem alınmalıdır” şeklinde bir uyarıda bulundu.

Eylül ayı boyunca Türkiye genelinde yağış olmaması, barajların doluluk oranlarının düşmesine neden oluyor ve bu durum endişe yaratıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmesine göre, hava koşullarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. MGM’nin değerlendirmesine göre, hava sıcaklığı Türkiye’nin batı ve güney bölgelerinde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, diğer bölgelerde ise mevsim normallerine yakın seyrediyor.

Yağış

MGM, Rize ve Artvin’in kuzey bölgelerinde yerel olarak güçlü yağışların olabileceğini belirtti. Bu durumun olası olumsuz etkilerine karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve önlem alması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Rüzgar

Batı Karadeniz kıyıları, Marmara ve Ege kıyıları ile Kuzey Ege ve Akdeniz’in iç bölgelerinde rüzgarın kuzeyli yönlerden güçlü bir şekilde (40-60 km/saat hızında) eseceği tahmin ediliyor.

Merdan yanardağ neden tutuklandı? Merdan Yanardağ son durum Merdan yanardağ neden tutuklandı? Merdan Yanardağ son durum

İstanbul İçin Fırtına Uyarısı Geldi! Dışarıya Çıkarken İki Kere Düşünün

İstanbul İçin Fırtına Uyarısı

İstanbul Valiliği, Batı Karadeniz’deki rüzgarın bu akşamdan itibaren doğu ve kuzeydoğu yönlerden daha güçlü bir şekilde esmeye başlayacağı ve fırtına seviyesine çıkacağı konusunda uyarıda bulundu. Bu durumun dikkate alınması ve gerekli önlemlerin alınması gerektiği belirtildi. Hava sıcaklıkları genellikle mevsim normallerinde seyrediyor ancak Salı gününden itibaren iç ve kuzeydoğu bölgelerinde bir miktar artış bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi