İsrail, Gazze’nin batısında bulunan El Nasr Çocuk Hastanesi’nin giriş bölümüne saldırı gerçekleştirdi. Dün İsrail’in Refah Sınır Kapısı’nda yaralıları taşıyan ambulanslara ve mültecilerin barındığı bir okula da bomba attığı belirtildi.

İsrail, Gazze’nin batısında bulunan El Nasr Çocuk Hastanesi’ne saldırı düzenlemiş. Daha önceki saldırılarda da sivil yoğunluğun fazla olduğu bölgeler hedef alınmıştı.

Gazze’deki Hamas yönetimi, İsrail’in bölgedeki en büyük sağlık kuruluşu olan El Şifa hastanesi civarında bir ambulans konvoyuna saldırı düzenlediğini bildirdi. Gazze Sağlık Bakanlığı, bu saldırı sonucunda 13 kişinin hayatını kaybettiğini, 26 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

BM Genel sekreteri Guterres İsrail'in suç işlediğini söyledi BM Genel sekreteri Guterres İsrail'in suç işlediğini söyledi

Hamas’ın yaptığı duyuruya göre, İsrail güçleri Gazze’den Refah Sınır Kapısı’na doğru seyir halinde olan ve ağır yaralıları taşıyan bir ambulans konvoyunu hedef almış.

İsrail Ordusu’nun resmi açıklamasına göre, Gazze Şeridi’nde abluka altında bulunan bir ambulans, “Hamas militanlarını taşıdığı” ve “karada bulunan askerlere saldırı planladığı” gerekçesiyle hedef alındı. Bu iddia, İsrail Ordu Sözcülüğü tarafından yazılı bir bildiri ile duyuruldu.

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın Gazze’den yaptığı yazılı bir duyuruya göre, İsrail ordusu, Gazze’nin kuzeyinde bulunan Saftavi bölgesindeki bir sığınmacı kampı olan Usame bin Zeyd Okulu’nu hedef aldı. Saldırı sonucunda ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

Kaynak: Haber Merkezi