Işın Karaca Türk pop müziğinin en değerli sanatçılarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Işın Karaca'nın müzik kariyeri, aşk hayatı ve sağlık problemleri sürekli gündeme düşüyor. İşte Işın Karaca kimdir? Işın Karaca'nın hastalığı ne? Işın Karaca kaç yaşında, nereli? Işın Karaca evli mi? Işın Karaca'nın çocuğu var mı? Soruların cevapları haberimiz içerisinde yer almaktadır.

Işın Karaca kimdir? Işın Karaca kaç yaşında, nereli?

Işın Karaca, 7 Mart 1973’te Londra’da Kıbrıs Türkü bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Müzikal tiyatro eğitimi görmüş ve Sezen Aksu ile birlikte çalışmıştır. 2001 yılında piyasaya çıkan ilk albümü Anadilim Aşk büyük ilgi görmüştür. Bugüne kadar 10 stüdyo albümü, 3 single, 1 EP ve 1 çocuk albümü çıkarmıştır. Tutunamadım, Başka Bahar, Yetinmeyi Bilir misin, Bir Daha Asla ve Arabesque gibi şarkılarıyla tanınmıştır.

Işın Karaca kimdir Işın Karaca kaç yaşında, nereli

Işın Karaca, müzik kariyerinde pek çok ödüle layık görülmüştür. Bunlardan bazıları şöyledir:

1999 Altın Güvercin Şarkı Yarışması - En İyi Yorumcu 2000 Altın Güvercin Şarkı Yarışması - En İyi Yorumcu 2005 Kral TV Video ve Müzik Ödülleri - En İyi Pop Kadın 2006 İstanbul Fm Altın Ödül Töreni - En İyi Pop Kadın 2010 İstanbul Fm Altın Ödül Töreni - En İyi Konsept Albüm Işın Karaca,

Işın Karaca Türkçe dışında İngilizce, Fransızca ve İtalyanca şarkılar da söylemiştir. Bazı örnekler ise şunlardır:

“Final Countdown” (İngilizce), “Je M’en Fous” (Fransızca), “La Solitudine” (İtalyanca).

Işın Karaca'nın hastalığı ne?

Işın Karaca, saçkıran diye bilinen alopesi areata hastalığına tutulduğunu duyurmuştur. Bu hastalık, saç köklerinin iltihaplanarak saç kaybına yol açan bir bağışıklık sistemi rahatsızlığıdır. Işın Karaca, hastalığının en ileri aşaması olan Alopeci Universal olduğunu ve vücudunda hiç kıl kalmadığını ifade etmiştir. Karaca, kanser tedavisi almadığını ve saçsızlığını perukla örttüğünü söylemiştir.

Işın Karaca'nın hastalığı ne

Işın Karaca evli mi?

Işın Karaca, üç kere nikah masasına oturmuştur. İlk evliliğini 19 yaşındayken Soner Kıvanç ile yapmıştır. İkinci evliliğini 2011 yılında Sedat Doğan ile gerçekleştirmiş olan Işın Karaca bu evliliğini de 2 yıl sonra 2013 yılında sonlandırmıştır. Üçüncü evliliğini 2016 yılında Tuğrul Odabaş ile yapan Karaca, bu evliliği de 2019 yılında boşanarak bitirmiştir. Işın Karaca’nın şimdiki bir hayat arkadaşı bulunmamaktadır.

Nezih Barut kimdir, serveti ne kadar? Nezih Barut Alevi mi Kürt mü? Nezih Barut kimdir, serveti ne kadar? Nezih Barut Alevi mi Kürt mü?

Işın Karaca evli mi

Işın Karaca'nın çocuğu var mı?

Işın Karaca’nın iki evladı vardır. Bir erkek ve bir kız çocuğu olan Karaca’nın çocuklarının adları Erda ve Miadır. Erda, Karaca’nın 19 yaşındayken Soner Kıvanç ile yaptığı ilk evliliğin ürünüdür. Mia, Karaca’nın ikinci eşi Sedat Doğan’dan olan kızıdır. Karaca’nın Tuğrul Odabaş ile yaptığı üçüncü evlilik ise 2019 yılında boşanmayla bitmiştir.

Işın Karaca'nın çocuğu var mı

Işın Karaca'nın babası kimdir? 

Işın Karaca’nın babasının adı Ali Büyükkaraca’dır. Ali Büyükkaraca, Afyon’dan gelen bir emlakçıydı ve Kıbrıs Türkü bir restoran sahibi olan Şeniz Büyükkaraca ile evliydi. Bu evlilikten Işın Karaca dahil üç çocukları oldu. Işın Karaca’nın babası 2011 yılında hayatını kaybetti12. Işın Karaca, babasıyla ilişkisinin kötü olduğunu ve hamile olduğu sırada bir evlilik programına çıkması yüzünden onunla konuşmadığını anlatmıştır. Ancak babasının öldüğünü öğrendikten sonra ona kavuştuğunu ve onu bağışladığını ifade etmiştir.

Işın Karaca'nın babası kimdir 

Kaynak: Haber Merkezi