İsa Berge, Van Bakkallar ve Manavlar Esnaf Sanatkarları Odası ve Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanlıklarının yanı sıra, 30 yıldan uzun süredir değişmeyen Van Esnaf Kefalet Kooperatifi başkanlığını da kazandı. Berge’nin bu seçim zaferi, hem kendisine hem de oy veren esnaflara büyük mutluluk verdi.

Berge, Van’daki esnaf ve tüccar odalarında uzun süredir devam eden statükoyu yıkan bir isim olarak biliniyor. Daha önce iki önemli kuruluşun seçimlerinde sürpriz yaparak başkan olan Berge, son olarak da Van Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimlerine girerek yeni başkan seçildi. Peki İsa Berge kimdir? İşte ayrıntılar...

İsa Berge kimdir?

İsa Berge kimdir, hangi partiden gibi soruların cevabı araştırılıyor. İsa Berge'nin herhangi bir partiyle ilişkisi olmadığı biliniyor. Berge, şehrin ekonomik ve toplumsal hayatına önemli katkılarda bulunan bir lider olarak bilinmektedir. Van’da eğitimini tamamlayan Berge, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirmiş ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır.

İsa Berge kimdir? Kaç yaşında aslen nereli? İsa Berge hangi partiden?-1

Meslek hayatına başladığı dönemde, Van Kantin İşletmecileri Derneği Başkanlığı gibi önemli pozisyonlarda görev alarak sivil toplumun gelişmesine destek olmuştur. 2005 yılında Van Kantin İşletmecileri Derneği Başkanı seçilen Berge, bu süreçte sektördeki tecrübe ve bilgisini geliştirmiştir.

2010 yılında Van Bakkallar ve Manavlar Odası Başkanı seçilen İsa Berge, şehirdeki küçük esnafın haklarını savunan ve sektörün ilerlemesine öncülük eden bir lider olmuştur. Başkanlık görevini başarıyla yürüten Berge, 2018 yılında Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı seçilmiş ve bu görevini halen devam ettirmektedir.

İsa Berge kimdir? Kaç yaşında aslen nereli? İsa Berge hangi partiden?-2

Van’ın ekonomik ve ticari alandaki kalkınmasına katkı sağlayan İsa Berge, 2016 yılında yapılan “Van’ın Enleri” yarışmasında En Başarılı Meslek Odası Başkanı ödülünü almıştır. Bu ödül, Berge’nin sadece kendi alanında değil, aynı zamanda geniş bir bakış açısıyla sivil toplum liderliği yaptığını göstermektedir.

Fenomen Fadimem41 kimdir kaç yaşında aslen nereli? Fenomen Fadimem41 kimdir kaç yaşında aslen nereli?

Evli ve dört çocuk sahibi olan Sayın Başkan, iş hayatındaki liderliğinin yanı sıra, ailesine karşı da sorumlu bir baba olarak tanınmaktadır. Gösterdiği liderlik vasıfları ve topluma yaptığı hizmetlerle İsa Berge, Van şehrinin sevgi ve saygı duyulan kişilerinden biri haline gelmiştir.

İsa Berge kaç yaşında?

1977 doğumlu olan Berge 47 yaşındadır.

İsa Berge aslen nereli?

isa Berge aslen Vanlı'dır.

Kaynak: Haber Merkezi