Sosyal medyada sıkça araştırılan isimlerden biri haline gelen Hakan Cengiz'in kim olduğu araştırılıyor. Arabasında giderken silahlı saldırıya uğrayan ünlü iş insanı Hakan Cengiz öldü mü? İşte haberimizin detayları...

İş adamı Hakan Cengiz kimdir?

Hakan Cengiz 1979’da Artvin’de dünyaya geldi. Rize’de okudu ve Trabzon Karadeniz Üniversitesi’nde İktisat okudu. Körfez fonunda yönetici olarak çalıştıktan sonra 2011’de Türkiye’ye döndü. Kendi şirketinin başında gayrimenkul fonu işine girdi. Spora düşkün biri olan Hakan Cengiz, profesyonel voleybol oynadı ve birçok spor kulübüne destek verdi. Güngörenli olan Hakan Cengiz, evli ve iki çocuk babasıdır.

Hakan Cengiz eşi Zehra Cengiz kimdir?

Zehra Cengiz Solo Holding'in kurucularındandır. Solo Holding, 2020 yılında kurulmuş ve çeşitli sektörlerde başarı sağlamış bir firmadır. Firmanın kurucusu ve sahibi olan Zehra Cengiz, tekstil alanında tanınmış bir tasarımcıdır. Birçok büyük markada yönetici ve tasarım Direktörü olarak çalışmıştır. Zehra Cengiz, sektörde edindiği deneyim ve bilgiyi Solo Tekstil ile müşterilerine aktarmıştır. Ayrıca, sektörün önde gelen isimlerini iş arkadaşı olarak ekibine katmış ve liyakate dayalı bir kadro ile kısa sürede kaliteli hizmet sunan bir yapı oluşturmuştur.

İş Adamı Hakan Cengiz Kimdir Hakan Cengiz Öldü Mü (2)

Solo Tekstil, kadın giyimde en iyi kumaş ve tekstil malzemelerini en iyi işçilik ve sonsuz yaratıcılık ile harmanlayarak, modası geçmeyen tasarımlar, rahat ve dayanıklı koleksiyonlar üretir. Kumaştan telaya, dikiş ipliğinden düğmeye kadar her malzeme, sektörün en kaliteli üretim yapan tesislerinden sağlanır ve müşterilere sunulur. Tecrübeli ve yaratıcı kadroları ile, sektörde yer tutmaya çalışan markalara iş geliştirme danışmanlığı ve üretim hizmeti de verir. Firmaların kendi tasarımlarını gerçekleştirdiği gibi, özgün tasarımlarla da firmalara özel koleksiyonlar hazırlar. Solo Tekstil, yüksek montanlı üretim yapabilecek kapasitenin yanı sıra, müşterilerine kendi bünyesinde butik üretim yapma imkanı ve rahatlığı da sağladığını söylemektedir.

 Hakan Cengiz öldü mü?

İş insanı Hakan Cengiz ve eşi Zehra Cengiz, şoförleri tarafından kullanılan 34 CRS 782 plakalı araçla TEM Mahmutbey’de seyahat ederken silahlı iki motosikletli tarafından saldırıya uğradı. Saldırganlar aracın üzerine 4 kurşun sıktıktan sonra kaçtı. Şoför Muhammed Yaşar başına isabet eden kurşunla yaralandı. Araç, kontrolünü kaybederek önündeki araçlara çarptı.

İş Adamı Hakan Cengiz Kimdir Hakan Cengiz Öldü Mü (3)

Serdar Ali Çelikler Vole den ayrıldı mı? Serdar Ali Çelikler Vole den ayrıldı mı?

Cengiz çifti ise saldırıdan yara almadan kurtuldu. Olay yerine yakın olan diğer sürücüler polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi geldi. Sağlık ekipleri yaralı şoförü yakındaki bir özel hastaneye götürdü. Polis ekipleri ise olay yerinde ve çevresinde güvenlik önlemleri aldı. Olay yerindeki KGYS kameralarını inceleyen polisler, saldırganların peşine düştü. Hakan Cengiz'in sağlık durumunun iyi olduğu hastanede tedavi altında olduğu öğrenildi.

Kaynak: Haber Merkezi