İntikam Vakti filmi ünlü aktör Jason Statham'ın önemli yapımlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncu her zaman olduğu gibi bu filmde de çeşitli aksiyon sahneleri ile beğeni topluyor. İşte İntikam Vakti filmi hakkında merak edilen soruların cevapları sizlerle...

İntikam Vakti (Wrath of Man) filminin konusu nedir?

Los Angeles'ta bir zırhlı kamyon soygunu, iki gardiyanı ve çevredeki bir kişiyi ölü bırakıyor ve bu, dört perdede anlatılan bir dizi olayı başlatıyor.Soygundan beş ay sonra Patrick Hill, zırhlı kamyon koruması olarak Fortico Güvenlik'e katıldı. Menajeri Terry onun referanslarını övüyor ve şirket eğitmeni "Bullet" ona "H" lakabını takıyor. Hill, ateşli silah eğitimini zar zor geçer ve aralarında "Boy Sweat" Dave ve Dana Curtis'in de bulunduğu meslektaşlarıyla zorlu bir başlangıç ​​yapar. Bir toplama sırasında Bullet rehin alınır ve Hill, paniğe kapılan Dave'i, uzman nişancılık ve acımasız bir verimlilikle tüm mürettebatı ortadan kaldırmadan önce soygunculara uymaya ikna eder. Hill , ilk soygunu araştıran FBI ajanları tarafından sorgulanır.

İntikam Vakti (Wrath Of Man) Filminin Konusu Nedir Oyuncuları Kimler Ne Zaman Ve Nerede Çekildi (3)

FBI müfettişleri Hill hakkındaki şüphelerini amirleri Ajan King'e iletir ve onlara Hill'i rahat bırakmalarını söyler. Hill, Fortico çalışanlarının dosyalarını ve bir otopsi raporunu içeren bir dosya alır. Üç ay sonra Hill ve Bullet Çin Mahallesi'nde pusuya düşürülür , ancak soyguncular Hill'i görünce kaçarlar. Hill, iş arkadaşlarını araştırmaya devam ediyor ve iş arkadaşları ondan giderek daha fazla şüphelenmeye başlıyor.

İlk soygunun gerçekleştiği gün, Fortico'ya katılmadan beş ay önce Hill, oğlu Dougie ile birliktedir. Bir soygun ekibiyle çalıştığı ortaya çıkan Hill, isteksizce zırhlı bir kamyonun rotasını izlemeyi kabul eder ve Dougie'yi arabada bırakır. Bir grup soyguncu kamyonu kaçırır ve Dougie'yi görür. Hill hızla oğlunun yanına döner ve Dougie'nin vurulup ölüme terk edilmeden önce öldürülmesini izler. Üç hafta sonra Hill hastanede uyanır ve kendisine şüphelilerin bir listesini veren ve geçici olarak görmezden gelmeyi kabul eden King'le tanışır. Hill'in kötü şöhretli bir suç baronu olan Mason Hargreaves olduğu ortaya çıkar ; Dougie'nin katilini bulmaya kararlı olan Hargreaves ve Mike, Brendan ve Moggy liderliğindeki adamları, King'in listesindeki neredeyse herkesi sonuçsuz bir şekilde öldürür. Mike misilleme konusundaki endişelerini dile getirir ve Hargreaves Londra'da ortalıkta görünmemeyi kabul eder , ancak bunun yerine Patrick Hill kimliğini üstlenir ve ava tek başına devam etmek için Fortico'ya katılır. Mike onu tanıyana kadar Çin Mahallesi soygununa teşebbüs eden kişi Hargreaves'in kendi ekibiydi.

Alaşehirli Fenerbahçeli taraftarlardan Zaferin Rengi filmine büyük ilgi Alaşehirli Fenerbahçeli taraftarlardan Zaferin Rengi filmine büyük ilgi

İntikam Vakti (Wrath Of Man) Filminin Konusu Nedir Oyuncuları Kimler Ne Zaman Ve Nerede Çekildi (2)

İlk soygundan bir süre önce, bir grup hoşnutsuz Afganistan gazisi - Carlos, Sam, Brad, Tom, Jan ve eski çavuş Jackson - hırsız olmaya karar verir. İlk soygunları sadece 110 bin dolarla sonuçlanır. Jackson'ın emrinde görev yapan kimliği belirsiz bir gardiyanın yardımıyla, zırhlı bir kamyona yönelik daha iddialı bir soygun gerçekleştirmeye karar verirler. Bu Fortico soygunu sırasında Jan, Jan'ın yüzünü gören gardiyanlar Dougie ve Hargreaves'i gereksiz yere vurur.

İntikam Vakti (Wrath Of Man) Filminin Konusu Nedir Oyuncuları Kimler Ne Zaman Ve Nerede Çekildi-1

Beş ay sonra gaziler, Kara Cuma haftasonunda Fortico deposundan 150 milyon dolardan fazla para çalmak için yeniden bir araya gelir . Bullet, Hargreaves'e Jackson'ın içeriden biri olduğunu söyleyerek onu işbirliği yapmasıyla tehdit eder. Mürettebat depoyu rehin alır, ancak bir alarm tetiklenir; Ardından gelen silahlı çatışmada çok sayıda gardiyan öldürüldü ve Hargreaves birkaç soyguncuyu öldürüp yaraladı. Bullet ve Jackson'la birlikte kaçan Jan, parayla tek başına kaçmak için onları öldürür. Jan evde Hargreaves'in yerini takip etmek için yerleştirdiği para çantalarından birinde bir telefon bulur. Hargreaves, Dougie'nin otopsi raporuyla yüzleşir ve onu Dougie'yi vurduğu yerden vurur. Parayı bırakan Hargreaves, King'e görevinin tamamlandığını ve uzaklaştırıldığını söyler.

İntikam Vakti oyuncuları kimler?

 • Jason Statham 
 • Holt McCallany 
 • Josh Hartnett
 • Jeffrey Donovan 
 • Scott Eastwood 
 • Andy García 
 • DeObia Oparei 
 • Laz Alonso 
 • Raúl Castillo
 • Chris Reilly
 • Eddie Marsan 
 • Niamh Algar 
 • Darrell D'Silva 
 • Babs Olusanmokun
 • Rob Delaney 
 • Eli Brown 
 • Lyne Renée 
 • Post Malone 
 • Alex Ferns 

İntikam Vakti ne zaman ve nerede Çekildi?

Wrath of Man, Guy Ritchie'nin yönettiği ve senaryosunu Ivan Atkinson ve Marn Davies ile birlikte yazdığı 2021 yapımı bir soygun aksiyon gerilim filmidir. Ritchie'nin başrol oyuncusu Jason Statham'la dördüncü, Revolver'dan (2005) bu yana ise ilk yönetmenlik işbirliği olan film, 2004 yapımı Fransız filmi Cash Truck'a dayanıyor.

Kaynak: Haber Merkezi