Popüler sosyal medya platformlarından biri olan instagram’da neredeyse her birimizin hezabı bulanmaktadır. Bu uygulamayı kullandığımız zaman ise bazen aklımıza soru işaretleri takılmaktadır.

Genellikle sosyal medya kullandığımızda çevremizdeki insanların hesaplarını kontrol edebiliyoruz. Fakat başka hesapları kontrol ederken aklımıza takılan farklı sorular gelmektedir.

Malefiz ne demek? Malefiz isminin anlamı nedir? Malefiz ne demek? Malefiz isminin anlamı nedir?

Bu sorulardan bazıları da instagram profiline bakınca bildirim gider mi, sürekli aynı hesaplara bakınca anlaşılır mı şeklinde oluyor.

İnstagram’da profil ziyareti yaptığınızda, eğer ziyaret ettiğiniz profildeki kişinin gönderisini beğenir ve yorum yaparsanız anlaşılır. Yani bir etkileşimde bulunduğunuzda profile baktığınız anlaşılmaktadır.

Instagram Profile Bakınca Bildirim Gider Mi?

İnstagram hesabınızda birinin hesabına bakarken fark edilmek istenmiyor ve gizli olmak istiyorsanız, bunun çok basit bir yolu mevcuttur.

İnstagramda ziyaret ettiğinin profille etkileşime girmemeniz yeterli olacaktır. İnstagram profillerine bakınca bildirim gitmez. Fakat etkileşimde bulunursanız bildirim gidecektir ve baktığınız anlaşılacaktır. En basit örnekle şöyle anlatabiliriz. Sadece instagram profiline bakar çıkarsanız hiçbir sorun olmaz ve bildirim gitmemektedir.

Fakat bakıp çıkmak yerine kişinin profilinde paylaştığı gönderileri beğenir ve yorum yaparsanız, direk bildirim olarak gitmektedir.

İnstagram’da ziyaret ettiğiniz profilin hikayelerine bakarsanız sizi direk görecektir. Öne çıkanlarına bakmanız bile önerilmemektedir. Eğer bunlardan birini veya bir kaçını yaparsanız sizi görmesi mümkündür.

Sonuç olarak böyle şeyler yaşamak istemiyorsanız yapmanız gereken tek şey hiçbir şey yapmamaktır.

Kaynak: Hatice Zeybek