Son zamanlarda sosyal medya fenomenleri arasında yeni bir isim göze çarpıyor. INJI kullanıcı adıyla müzik üreten Injiverse kimdir, Türk mü, nasıl ünlendi sorularının cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz!

inji-injiverse

İnci Gürün Hayatı

INJI adıyla ünlenen Gürün hakkında en merak edilen sorulardan birisi de Türk olup olmadığı… INJI aslen İstanbul doğumlu, Türk bir müzisyen.

Müziğe Türkiye’deyken piyano çalarak başlayan Gürün’ün lise ve üniversite yaşamına yurt dışında devam ettiği biliniyor. The Wharton School Ekonomi bölümünden ise daha yeni mezun olduğu bilinen bilgiler arasında yer alıyor.

Okuldaki başarısının yanı sıra; müziği ile adını duyuran INJI TikTok hesabından yaptığı paylaşımlarla gündeme oturdu. Müzik yaşamı ile ilgili söyledikleri aşağıdaki gibidir:

  • ‘’Müzik hayatıma yaşındayken piyano ile başladım. Hayatım boyunca şarkı söyledim. Özellikle de jazz ve pop dans müzik türlerini çok seviyorum. En büyük ilham kaynağım ise bana hep destek olan annem.’’

inci-gürün-kimdir

Listelerde Hızla Yükseliyor: Injiverse TikTok

TikTok ve Instagram adlı sosyal medya platformlarının sadık kullanıcıları INJI ismini görmeye alışkın. Nitekim arkadaşlarıyla yaptığı müzikleri bu platformlarda paylaşan İnci Gürün, keşfette sıklıkla yer alan isimlerden.

2022 Mayıs itibariyle INJI olarak karşımıza çıkan İnci Gürün kimdir sorusunu yanıtlamamızın ardından müzik kariyerine daha yakından bakalım istiyoruz…

Injiverse takma adı ile TikTok platformunda saygıdeğer bir takipçi sayısına ulaşan Gürün, 2022 yılından bu yana arkadaşlarıyla kısa şarkılar yapıp videolar paylaşıyor. En sonunda ‘’Neden bir şarkı yayınlamayalım ki?’’ diyor ve ilk şarkısı olan ‘’Gaslight’’ adındaki parçayı yayınlıyor.

Altınbaş Ailesi Kimdir? Kuyumcu Altınbaş Ailesinin Hikayesi Altınbaş Ailesi Kimdir? Kuyumcu Altınbaş Ailesinin Hikayesi

Inji’nin farklı türde yaptığı bu müziğin tınısı ise akıllarda çok kolay kalıyor. Şarkıyı dinlemek isterseniz, videoyu aşağıda bulabilirsiniz:

INJI, henüz büyük çıkışını gerçekleştirmediği bu ilk dönemde ‘’Madeline’’ ve ‘’The One’’ adlı şarkıları ile listelerde hızla yukarı tırmanmayı başarıyor.

Bu tırmanışta büyük rol oynayan başta İnci Gürün’ün yeteneği ve eşsiz sesi elbette. Fakat sosyal medyanın gücünü de bir kenara bırakamayız…

INJI Bellydancing ile Oynamayan Kalmasın!

INJİ kimdir sorusunun yanıt bulduğu bu yazıda genç müzisyenin isminin bu kadar aratılmasına sebebiyet veren şarkısına da değinmek şart.

‘’Abi azıcık göbek atalım yaa’’ son zamanlarda bu sesi duymayan kaldı mı? Kaldıysa, sizi INJI’nın son ve büyük ses getiren şarkısı ‘’Bellydancing’’ parçasını dinlemeye davet ediyoruz.

Bu şarkıyı INJI Youtube kanalında klibiyle birlikte bulabilirsiniz. Parça aşağıdaki gibidir:

Komplike sözlere sahip olmayan, müziğiyle insanı harekete geçiren Bellydancing; TikTok akımlarının da yeni sesi!

Bir video paylaşım uygulaması olan TikTok’ta hobiler, yaşam tarzları, komik paylaşımlar yapılıyor. Fakat bu platform yetenek sergilemek için de oldukça ideal. İnci Gürün de müzik yeteneğini dünyadan esirgemeyen isimlerden biri.

Sosyal medya akımları günümüzde kısa süreli ama en etkili reklamlar arasında yer alıyor. Tıpkı yıllar önce yaptığımız ‘’Ice Bucket Challenge’’ gibi… TikTok’ta da popülerleşen seslere danslar veya konsept videolar ile eşlik ediliyor.

‘’Ya biz şey arıyoruz böyle darbuka böyle arabesk falan…’’ ile başlayan INJI Bellydancing şarkısı ise hem Türk hem de yabancı TikTok kullanıcılarının gündeminde! Dans ederek yaptıkları paylaşımlar ile INJI’nin hem son parçası hem de diğer şarkılarının dinlenme sayıları günbegün artıyor…

Merak edilen INJI kimdir, nerelidir sorularına yanıt verdiğimiz bu yazı ile beraber INJI’nın şarkılarına da hakim olabilirsiniz. Yeni bir müzik türü ile karşımıza çıkan İnci Gürün, yaptığı müziği tam bir ‘’genç ruhu’’ olarak tanımlıyor. Sosyal medya kullanıcılarının radarına aldığı INJI’nin başarılarını daha takip edeceğiz gibi duruyor!