Kötü Adamın On Günü filmindeki oyunculuğuyla gündeme gelen güzel oyuncu, sosyal medya için çektiği videolarla da merak ediliyor.

Peki, IMDb Starmetre Türkiye listesine ilk sıradan giriş yapan İlayda Akdoğan kimdir, gelin cevaplayalım…

İlayda Akdoğan Kimdir?

İlayda Akdoğan Kimdir Kaç Yaşında Nereli 1

21 Temmuz 1998 tarihinde dünyaya gelen İlayda Akdoğan, oyuncu ve sosyal medya içerik üreticisi olarak bilinmektedir. 2022 yılına kadar ise Youtube’da kendi hayatını paylaştığı videolar çekmekte idi. 

İlayda Akdoğan nereli sorusu ise güzel oyuncunun genellikle yabancı sanılmasından öte geliyor. Akdoğan İstanbul’da doğsa da aslen Düzceli olduğu bilinmektedir. 

1.70 boyundaki güzel oyuncunun kariyeri ise annesinin, kendisinin bebeklik fotoğraflarını bir oyunculuk dergisine göndermesi ile başlamıştır demek mümkün. 2004 yılında ekran karşısına geçerek mesleğe başlamıştır. 

İlayda Akdoğan Dizi ve Filmleri

Oyunculuğa henüz çok küçük yaşlarda başlayan İlayda Akdoğan’ın ilk televizyon dizisi projesi ‘En İyi Arkadaşım’ dizisindeki ‘Seda’ karakterine hayat vermesi ile olmuştur. 

Ilayda Akdogan Kimdir
 

İlayda Akdoğan’ın dizileri ve yer aldığı film projeleri aşağıdaki gibidir:

 • En İyi Arkadaşım (2004)
 • Bez Bebek (2007)
 • Sevgili Dünürüm (2007)
 • Mustang (Sonay, 2015)
 • Umuda Kelepçe Vurulmaz (2016)
 • Oyunbozan (2016)
 • Dolunay (Asuman, 2017)
 • Glaubenberg (2018)
 • Rise of Empires: Ottoman (Therma Sphrantzes, 2020)
 • Masallardan Geriye Kalan (2020)
 • Ben Gri (Ceyda, 2022)
 • İyi Adamın 10 Günü (2023)
 • Kötü Adamın 10 Günü (2023)

İyi Adamın 10 Günü Hatice
 

Bir Netflix filmi olan İyi Adamın 10 Günü, Nejat İşler, Nur Fettahoğlu, Şenay Gürler, Rıza Kocaoğlu, İlayda Alişan ve Barış Falay gibi birbirinden ünlü ismi bir araya getiriyor. 
 

Mehmet Eroğlu’nun 2019 yılında yayınlanan aynı adlı romanında uyarlanan film; gizem, gerilim ve aksiyon dolu bir serinin ilkidir. 
 

Nejat İşler, Sadık rolünde kötülüklerde ve katillerle dolu dünyasında iyi bir insan olmak için çabalayan dedektiftir. Zor bir vaka üzerinde çalışırken yolunun kesiştiği 4 kadın Sadık’a pek çok şeyi sorgulatır. İyilikle kötülük arasındaki ince çizginin bulanıklaştığı noktadadır. 

Hatice ise filmde kaybolmuş olan ve aranan Tevfik’in şımarık kız kardeşidir. 

Ilayda Akdogan Kimdir 2

İlayda Akdoğan Nasıl Ünlü Oldu?
 

İlayda Akdoğan’ın Dolunay Dizisinde Özge Can Gürel’in kardeşi ‘Asuman’a hayat vermesi ile en büyük çıkışını yakalasa da onu ünlü eden bu diziden çok daha öncesine dayanmaktadır.
 

Akdoğan’ın henüz çok küçük olduğu dönemde annesinin, bebeklik fotoğrafını oyunculuk ile alakalı bir dergiye göndermesinin ardından ekran önü kariyerinin başlamasına da vesile olmuştur. 
 

İlayda Akdoğan Sevgilisi Var Mı? Kim?

İlayda Akdoğan'ın sevgilisi İranlı basketbolcu Roham Kabir’dir. Çift, sosyal medyada birlikte çektikleri fotoğrafları paylaşmaktadır.

Roham Kabir Kimdir?

Bir İran basketbol takımı olan Gorgan’da forma giyen Roham Kabir, 5 Kasım 1997 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1.98 boyu ile kısa forvet mevkiinde oynamaktadır. 

Çift birbirini görmek için sürekli ülke değiştirmektedir. Hatta pandemi döneminde İlayda Akdoğan’ın salgın sebebi ile uçakların iptal edilmesi yüzünden Tahran’da kaldığı bilinmektedir. 
 

İlayda Akdoğan sevgilisi 1

İlayda Akdoğan sevgilisi 2

İlayda Akdoğan sevgilisi

İlayda Akdoğan Instagram Var Mı?

İçerik üreticiliği de yapan İlayda Akdoğan, Instagram hesabında hem günlük hayatından paylaşımlar yapmakta hem de iş birliklerini paylaşmaktadır. 

1 milyonu aşkın takipçisi olan İlayda Akdoğan’ı ‘’@ilaydaakdogan’’ kullanıcı adı ile bulabilirsiniz. 

İlayda Akdoğan Kimdir Kaç Yaşında Nereli 2

Elazığ Valisi Ömer Toraman kimdir? Ömer Toraman hangi partiden? Elazığ Valisi Ömer Toraman kimdir? Ömer Toraman hangi partiden?

Kaynak: Hatice Zeybek