ABD’nin Miami Limanı’ndan yola çıkan Icon of the Seas gemisi, Titanic’ten beş kat daha büyüktür. Icon of The Seas, dünyanın en büyük yolcu gemisi olarak dikkat çekiyor. Bu geminin özellikleri nelerdir merak ediliyor. Peki Icon of the Seas gemisi kaç metre?  İşte ayrıntılar...

Icon of the Seas gemisi kaç metre?

 Icon of the Seas gemisi, dünyanın en büyük yolcu gemisi olarak biliniyor. Bu geminin uzunluğu 365 metre ve ağırlığı yaklaşık 250 bin ton'dur.

Icon of the Seas hangi ülkenin?

Icon of the Seas, Royal Caribbean International şirketine ait bir kruvaziyer gemisidir. Gemiyi Finlandiya’nın Turku kentindeki Meyer Turku tersanesi inşa etmiştir. Gemi, 10 bin kişiye kadar konuk edebiliyor ve 27 Ocak 2024’te Miami’den Karayipler’e doğru ilk yolculuğuna çıktı. Gemi, 248 bin 663 grostonluk ağırlığıyla dünyanın en büyük yolcu gemisi olarak biliniyor.

Icon Of The Seas Gemisi Kaç Metre Icon Of The Seas Hangi Ülkenin (4)

Icon of the Seas gemisinin yolcu kapasitesi ne kadar?

Finlandiya'nın Turku’daki bir tersanede yapılan ve 2 milyar dolara mal olan dünyanın en büyük yolcu gemisi, 7 bin 600 kişiyi aynı anda taşıyabiliyor. 

Icon of the Seas gemisi bilet fiyatları

Dev geminin ilk yolculukları, 7 gecelik Batı Karayip seyahati 3 bin 100 dolara, 7 gecelik Doğu Karayip seyahati ise 2 bin dolara şirketin web sitesinde satıldı.

Diyarbakır muhtar adayı Simurg Sarsılmaz kimdir kaç yaşında aslen nereli? Diyarbakır muhtar adayı Simurg Sarsılmaz kimdir kaç yaşında aslen nereli?

Icon of the Seas"in özellikleri

 Royal Caribbean’ın Icon of the Seas adlı devasa yolcu gemisini tanıtmaktadır. Gemi, 10 bin kişiye kadar konaklama imkanı sunan, 20 katlı ve 365 metre uzunluğunda bir yapıdır. Gemi, 2026 yılına kadar dolu olan rezervasyonlarıyla çok popülerdir.

Icon Of The Seas Gemisi Kaç Metre Icon Of The Seas Hangi Ülkenin

Gemi, 7 havuz, 55 metrelik şelale, tiyatro salonları, 40’tan fazla restoran ve kafe ve daha pek çok aktivite alanıyla 2 milyar dolarlık bir yatırımdır. Gemi, Karayip seyahatleri için farklı fiyat seçenekleri sunmaktadır.

Icon Of The Seas Gemisi Kaç Metre Icon Of The Seas Hangi Ülkenin (2)

En ucuz seçenek, iki kişilik bir kamarada 3.500 dolardır. En pahalı seçenekler ise, dokunmatik ekranlı masalar ve kaydıraklı Ultimate Family Townhouse ve jakuzili ve balkonlu Royal Loft’tur. Bu seçenekler, bir seyahat için 100.000 dolara ve 40.000 dolara mal olmaktadır.

Icon Of The Seas Gemisi Kaç Metre Icon Of The Seas Hangi Ülkenin (3)

Gemi, 27 Ocak’ta Miami’den ilk seferine başlamıştır. Gemi, içinde 8 farklı mahalle bulunduran ve ‘‘yüzen bir şehir’’ olarak adlandırılan bir yapıdır.

Kaynak: Muhabir- Hatice Zeybek