Adana Demirspor'un UEFA'ya ne kadar borcu var? Adana Demirspor'un UEFA'ya ne kadar borcu var?

Türk müzik ve sinema dünyasının İmparator lakaplı ünlü ismi İbrahim Tatlıses öldü mü? İbrahim Tatlıses Kimdir? İbrahim Tatlıses Müzik Kariyeri? merak ettiğiniz tüm soru ve cevaplar haberin devamında...

İbrahim Tatlıses öldü mü Son Dakika 2023

İbrahim Tatlıses, sosyal medyada öldü mü diye sık sık sorulan bir isim. Fakat bu soruya verilecek yanıt kesinlikle hayır. Sanatçı, yaşadığı silahlı saldırı ve trafik kazası gibi zorlu süreçlerin ardından sağlığına kavuştu ve müzik hayatına devam etti .

İbrahim Tatlıses’in vefat ettiği iddiaları, asılsız sosyal medya paylaşımlarıyla yayılıyor. Bu iddiaların gerçeklik payı yoktur. Tatlıses’in sağlık durumu şu an iyi ve stabildir .

İbrahim Tatlıses Kimdir?

Türk müzik ve sinema dünyasının İmparator lakaplı ünlü ismi İbrahim Tatlıses, 1 Ocak 1952’de Şanlıurfa’da doğdu. Babası Arap, annesi Kürt kökenli olan Tatlıses, çocukluğunda yoksulluk ve zorluklarla boğuştu. İnşaat işçisi olarak çalıştığı sırada sesinin fark edilmesiyle Adana’da gazinolarda sahne almaya başladı. Ayağında Kundura adlı türküyle büyük bir çıkış yakaladı ve ardından birçok albüm, film ve televizyon programı yaptı. Türkiye’nin yanında Yunanistan ve Orta Doğu’da da popüler ve sevilen bir sanatçı oldu. Gıda, inşaat, turizm, havacılık ve yayıncılık gibi çeşitli sektörlere de yatırım yapan Tatlıses, 2011 yılında silahlı saldırı sonucu ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Uzun bir tedavi sürecinden sonra sağlığına kavuşan Tatlıses, müzik kariyerine devam ediyor.

İbrahim Tatlıses Müzik Kariyeri

Tatlıses, müzik kariyerinin yanında sinemaya da ilgi duydu ve birçok filmde oyuncu ve yönetmen olarak görev aldı. İlk filmi Ayağında Kundura-Ceylan 1978 yılında vizyona girdi. Daha sonra Kara Yazma, Günah, Mavi Mavi, Selam Olsun, Fırat gibi filmlerde rol aldı. Bazı filmlerde de yönetmenlik yaptı. Filmlerinde genellikle Perihan Savaş, Hülya Avşar, Derya Tuna gibi ünlü oyuncularla başrolü paylaştı. 

Tatlıses’in müzik kariyeri 2011 yılında silahlı saldırı sonucu sekteye uğradı. Ağır yaralanan Tatlıses, uzun bir tedavi sürecinden sonra sağlığına kavuştu ve müzik hayatına devam etti. 2015 yılında Tek Tek adlı albümünü çıkardı. 2019 yılında ise İbo Show adlı televizyon programını yeniden başlattı. 

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek