İbrahim Amca’nın yaşamı, sosyal medyada paylaşılan bir video sayesinde değişti ve bu durum, toplumun birlikte hareket etme gücünü yeniden kanıtladı. Bir yaşlı adamın geçimini sağlamak için çalışması gerektiği gerçeğinden yola çıkan bu hikaye, ona gösterilen destekle bir umut öyküsüne dönüştü. İbrahim amca kimdir borçları ödendi mi? Detaylar haberimizde...

Muğla'da Deprem! Muğla'da Deprem!

İbrahim amca kimdir borçları ödendi mi?

Türkiye’de emekli maaşlarının 10 bin lira olmasına rağmen, emeklilerin çalışmaya devam etmesi gerekiyor. Bu emeklilerden biri olan İbrahim Amca, sosyal medyada yayılan bir videoda görüldü. Yaşına rağmen çalışmak zorunda kalan ve videoda üzgün bir şekilde duran İbrahim Amca, farkında olmadan çekilmiş ve video sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşılmıştır.

İbrahim Amca Kimdir Borçları Ödendi Mi (1)

Video viral olduktan sonra, Oh Be Dünya Varmış Derneği devreye girdi ve İbrahim Amca’ya ulaştı. İbrahim Amca’nın tüm borçları dernek tarafından kapatıldı ve dernek, ona düzenli olarak kira ve gıda yardımı yapacağını açıkladı.

Derneğin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şöyle denildi:

Kamuoyuna duyurulur;

Oh Be Dünya Varmış Derneği olarak İbrahim amcayı bugün derneğimizde ağırladık, rahmetli babama süslenir gibi giyindim ve karşıladım onu.
Kendisinin daha önce kıyafet aldığı bir mağazadan icrası olduğundan iban numarası blokeliydi.
Dernek avukatımız İbrahim amcanın icra dosyaları ile ilgilenip tüm borcu kapattı.
Bir kaç gün içinde İbrahim amcanın blokesi kalkmış olacak ve sizlerin sayesinde topladığımız 
tutarı kendi ibanına aktaracağız.

Su dükkanı açmak istiyor, açtığında yine dükkanını paylaşarak hem ona katkı sağlamış, hemde yine sizlerin desteği ile suyunuzu ondan almanızı rica edeceğiz.

İbrahim amcanın eşi ramazanın ilk gecesi buzdolabını açıp “ bir zeytin bile yok, ne yiyeceğiz” diye sorduğunda “ Allah büyüktür hanım” diye cevap verdim 3 gün sonra video yayınlanmış ve herkes bana ulaşmaya çalışmıştı.
İnsanoğlunun kaderi nerede değişeceği belli olmaz dedi..
Bizden başka ne istersin dediğimde “ mahcup ve gayet duruşlu bir şekilde hiç bir şeye ihtiyacım yok sizler gibi kızlarım oğullarım oldu” dedi…

Bu yolda gönül vermiş, emek etmiş, duası veya parasıyla yanımızda olmuş tüm iyilik elçilerine sevgilerimi gönderip, sizin için ona sarıldım.

Kira desteği + fatura ve erzak desteği her ay düzenli olarak devam edeceğinden İbrahim amca için bağışlarınızı istediğiniz zaman gönderebilirsiniz. 

İbrahim Amca'nın o kederli görüntüsünün yerini mahcup bir gülümseme aldı.

Kaynak: Haber Merkezi