Eski İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hüseyin Ergen silahlı saldırıya uğradı. Silahlı saldırıya uğrayan Ergen ile ise merak edilen bir sürü soru oldu. Bunların başında ise, Hüseyin Ergen öldü mü? Hüseyin Ergen'e kim silahlı saldırı düzenledi? Hüseyin Ergen ne iş yapıyor? Ve buna benzer bir sürü soru aranmaya başladı. Bizde sizler için bu sorulara cevap bulduk. Haberimizin içeriğinde mevcuttur.

Hüseyin Ergen öldü mü? HÜSEYİN ERGEN KİMDİR?

İYİ Parti Eski Manavgat İlçe Başkanı olan Hüseyin Ergen'e 13 yaşında babasız kalmıştır. 1 oğlu 2 kızı olmak üzere toplam 3 çocuğu vardır. Ailesine düşkün olan Ergen'e gezmeyi ve ailesi ile vakit ayırmayı da sevmektedir.

İnstagram hesabını aktif kullanan Ergen'in hesabı ise şudur; huseyin_ergen07

Hüseyin Ergen'e kim silahlı saldırı düzenledi? Sebebi nedir? 

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki evinin önünde silahlı saldırıya uğrayan eski İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hüseyin Ergen, olay sonrasında ayağından ve baldırından yaralandı.

Saldırının nedenine ilişkin açıklama yapan Ergen ise saldırının siyasi nedenler ile yapıldığını belirtti. Manavgat ilçesindeki evinin önünde silahlı saldırıya uğrayan Ergen, saldırının nedeninin, son zamanlarda siyasette yaşadığı olaylar olduğunu belirtti.

Olay, Side Mahallesi 1528 Sokak'ta gerçekleşti. Hüseyin Ergen'in otomobiliyle evine yaklaşan kimliği belirsiz saldırgan, aracın sağ camından silahını Ergen'e doğrulttu.

Hüseyin Ergen'e yönelik silahlı saldırıyı gerçekleştirdi. 7 mermiden biri Ergen'in sağ bacağına, biri sol baldırına isabet etti. Saldırgan silahın tutukluluk yapmasından dolayı olay yerinden uzaklaştı.

Olay, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye anbean kayda geçti. Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Side Jandarma Karakolu ve Jandarma Dedektifleri Jasat ile Olay Yeri İnceleme timi, saldırganın yakalanması için çalışma başlattı ve saldırgan yakalandı.

Diyarbakır muhtar adayı Simurg Sarsılmaz kimdir kaç yaşında aslen nereli? Diyarbakır muhtar adayı Simurg Sarsılmaz kimdir kaç yaşında aslen nereli?

Hüseyin Ergen, tedavisinin ardından jandarmaya verdiği ifadesinde, yaşadığı olayların sonucunda bu tatsız saldırıya maruz kaldığını ifade etti.

Hüseyin Egen (5)

Saldırı anının kameralara yanasıyan görüntüsü ve yaralının aracına binerek hastaneye gitmek için ayrılması anbean görüntülenmiştir. İşte o saldırı anı ;

Hüseyin Ergen'e silahlı saldırıda bulunan kişi yakalandı mı ?

Uğradığı silahlı saldırı olayıyla ilgili yakalanan bir kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Şüphelilerden biri yakalanıp tutuklandı.

Öte yandan olaya karışan şüphelilerden bir kişi yakalandı. İfadesinin ardından mahkemeye sevk edilen şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayın faili olan diğer 2 kişinin yakalanması için ise çalışmalar devam ediyor.

Hüseyin Egen (2)-1

Eski İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hüseyin Ergen, saldırıya uğradığı evinin önünde basın toplantısı düzenledi. Ve açıklamlarda bulundu. İşte o açıklamalar; 

Ergen, "Devletimiz var olsun. 48 saatlik süreçte bize devlet babamızın olduğunu hissettirdiler” dedi. Uğradığı silahlı saldırı sonucu ayağından ve baldırından yaralanan Ergen, "Dün yaşadığım olay gerçek anlamda talihsiz bir olaydı. Ben saat 13.00 sıralarında evimdeydim. Eşimle çocuklarımla birlikte. Taziye yerine gittim.

Hüseyin Egen (1)-1

Yarım saat, 45 dakika orada geçirdim. Daha sonra eşim beni aradı pazara gidelim dedi. Ben de bunun üzerine taziye alanından çıkarak evimin önüne geldim.

Eşimi de yolda gelirken aradım hazırlan aşağıya gel seni araçta bekliyorum dedim. Bugüne kadar bugüne kadar sicilim hiç bozulmadı. Karakol görmemiş bir insanım. Musibeti olmayan bir insanım.

Ailesiyle işiyle kendi dünyasıyla mutlu olmaya çalışan bir vatandaşım. Eşimi aracın içerisinde beklerken beklemediğim bir anda bir saldırıya uğradım" dedi.

Hüseyin Egen (3)

“Şok yaşadım”Evet bu bir saldırı ama göğüs göğse karşılıklı bir saldırı değildi” diyerek sözlerini sürdüren Ergen ekledi, “Hiç beklemediğiniz bir anda birilerinin sizi infaz etmesinden başka bir şey değil. Tabii bunun şokunu başta yaşadım.

Arabamın sağ camının aralığından bir silah girdiğini gördüm. Yine işin başında hiçbir düşmanım, kimseyle bir husumetim, alacak verecek sorunum olmadığı için veyahut hayatım boyunca karakolluk olmadığım için bunun hakkında bir tehdit almadım.

Kimseyle bir sorun yaşamadım. Bizi Manavgat'ta bilen bilir. Ilımlı insanız, sorunları büyütmeyiz. O yüzden bir şok yaşadım. Ve kim olduğunu bilmediğim işte o malum şahıs aracın içerisine 4 el ateş ederek beni yaralama öngörüsünde bulundu.

Ama verilmiş sadakam varmış gerçekten o dört el sıktığında silahı tutukluluk yaptı. Silah tutukluluk yapınca ben de işin ciddiyetini anladım. Araçtan dışarıya çıktım araçtan dışarıya çıkınca malum şahıs benimle birlikte aracın etrafında nişan olarak bana ateş etmeye çalıştı.

Hüseyin Ergenn

Ben manevra yaparak malum şahsın mermisini azaltmaya çalıştım. Ben o tarafa giderken o bu tarafa gelirken olayını heyecanıyla arkadan silah tutukluk yaptı ama bir yandan koşturuyor silaha içeriye alıp yine beni orada ona verilen görevi tamamlamaya çalışıyordu.

Orta alanda sol bacağımdan bir mermi girdi arka tarafından çıktı bu 2 cm 3 cm yukarı gelse atar damar var oraya gelse hastaneye gitmeniz bile mümkün değil.

Allah'ıma şükürler olsun zor bir durumun içerisinden çıktım, Kolluk kuvvetlerimizden, Jandarma’mızdan ve polislerimizden  Allah hepsinden razı olsun" dedi. Ve ekledi; Hiçbir siyasi partiyi zan altında alma gibi bir durumum yok. Sağ olsunlar bizi sevenler buraya geldi hepsine teşekkür ediyorum. Siyaset insan odaklıdır, Siyaset insanın derdini çözmektir. Siyaset memlekette iyi adam olmaktır.

Hiçbir partiyi zan altında almak istemiyorum. Yaşadıklarımız zor ama biz bunun sonuna kadar arkasındayız.

Benim yerimde çocuklarım da olabilirdi. Çocuklarım ya da eşim yanımda olabilirdi. Böyle bir durumun geri dönüşü yok. Ben babasını kaybetmiş bir adamım.

Bunu 3 çocuğum da yaşayabilirdi. Hiç kimseden çekincemiz yok ama zorumuza gidiyor bazı şeyler. Bu işin sonunda hep birlikte göreceğiz. Elbet bu işin sonunda iyiler kazanacaktır” dedi.

İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya ise, dün bir insanın hayatına kast edildiğine dikkat çekerek, olayın faillerinin en kısa sürede bulunarak cezalandırılması için ellerinden gelen çabayı harcayacaklarını dile getirdi.

Kaynak: Hatice Zeybek