Kredi kartı taksitleri kaldırıldı mı? 2024 Bankalar taksiti kaldırdı mı? Kredi kartı taksitleri kaldırıldı mı? 2024 Bankalar taksiti kaldırdı mı?

Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın ölddürülmesiyle birlikte dikkatleri üzerine çeken Hüseyin Çevik Hoca'nın hangi cemaatten olduğu merakediliyor. Vatnadaşlar, Hüseyin Çevik Hoca hangi cemaatten? Hüseyin Çevik hocanın tarikatı ne? Hüseyin Çevik Hoca Menzil tarikatından mı? Hüseyin Çevik Hoca İsmail ağa cemaatinden mi? Hüseyin Çevik Hoca nur cemaatinden mi? Hüseyin Çevik Hoca Süleymancı Cemaatinden mi? Hüseyin Çevik Hoca Furkan vakfından mı? gini soruların cevabını arıyor. İşte Hüseyin Çevik Hocanın tarikatı...

Hüseyin Çevik Hoca, İslam dinine ilişkin sohbetler veren ve güncel konular hakkında yorumlar yapan birisidir. 1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş, Kastamonu kökenlidir. Ticaret ile meşgul olmakta, evli ve baba’dır.

Hüseyin Çevik hangi cemaatten?

Hüseyin Çevik Hoca’nın bağlı olduğu bir cemaat veya tarikat olup olmadığı kesin olarak bilinmiyor. Bazı kaynaklar onun İsmailağa cemaatine yakın durduğunu öne sürmektedir Fakat, İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı, Hüseyin Çevik Hoca’nın kendileriyle alakası olmadığını ve onun ismini kullanmasını yasal yollarla durdurmaya çalıştığını ifade etmiştir. Bu sebeple Hüseyin Çevik Hoca’nın herhangi bir cemaat veya tarikat üyesi olmadığı söylenebilir.

Hüseyin Çevik Hoca Neden Gündemde?

Sosyal medyada İslam dinine ilişkin tartışmalar yürüten ve bazı açıklamalarıyla tepki çeken bir kişi olan Hüseyin Çevik Hoca, son günlerde iki konuyla gündemdedir. Bunlardan biri, Fatih’te bıçaklanıp ölen ve Diyarbakırlı Filozof Hoca lakabıyla tanınan Ramazan Pişkin hakkında yaptığı eleştirilerdir123. Hüseyin Çevik Hoca, Ramazan Pişkin’i dinden uzaklaşmakla, yanlış bilgiler vermekle ve yalan söylemekle itham etmiş ve onun ismini taşımasını reddetmiştir. Ramazan Pişkin’in hayatını kaybetmesinin ardından, Hüseyin Çevik Hoca’nın ona saldırıya davetiye çıkardığı iddiaları gündeme gelmiştir.

Hüseyin Çevik Hoca’nın diğer bir gündem maddesi ise, İsmailağa Cemaati’nin kurucu ismi olan rahmetli Mahmut Ustaosmanoğlu’nun adını kullanması ve cemaate hakareti nedeniyle İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı’nın ona dava açmasıdır. İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı, Hüseyin Çevik Hoca’nın kendileriyle bir bağlantısının olmadığını ve onun ismini yasal yollardan kaldırmaya çalıştığını belirtmiştir.

Bu sebeplerle, Hüseyin Çevik Hoca son zamanlarda sosyal medyada ve haberlerde çokça bahsedilen bir isim haline gelmiştir.

Editör: Haber Merkezi