Kanal 7 ekranlarında farklı bir hikaye başlıyor. Bu hikayenin başlaması ile meraklarda bu diziye yöneldi. Geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Hint Dizisi Bahar Yeli konusu nedir? Oyuncuları kimler? Ne zaman ve nerede yayınlanıyor? Gibi sorularda merak edlip aranmaya başlandı. Bizde sizler için bu meraklı soruların yanıtlarını araştırdık ve derledik. Haberimizin içeriğinde mevcuttur. 

Hint Dizisi Bahar Yeli konusu nedir? Dizi ne anlatmak istiyor? 

Hindistan dizisi "Punar Vivaah"ı  Bahar Yeli adıyla yayınlayacak.  Bahar Yeli, başrollerini Kratika Sengar ve Gurmeet Choudhary'nin paylaştığı dizi, Arti ve Yash'ın çocukları için ikinci kez evlenmelerini konu almaktadır. 

Aşk ve dramın bol olduğu bu hikaye, hem aile bağlarının gücünü hem de insanın içindeki gücü keşfetmeye davet ediyor.Ayrıca dizi, aile içindeki karmaşık ilişkileri ve yaşanan zorlukları anlatıyor.

"Punar Vivaah (Bahar Yeli)" dizisi kısaca şunu anlatmaktadır;  Aşkın, zorlukların, sürprizlerin ve farklı geçmişlere sahip olan bir hikayeyi anlatmaktadır.

Yash Scindia'nın zenginlik dolu dünyasıyla, boşanmış fakat güçlü bir karakter olan Aarti'nin kesiştiği bir hikayedir. Yash Scindia, zengin ve bekar bir babdır. İlk eşin Arpita'yı bir trafik kazasında kaybetmiş ve iki kızıyla hayata tutunma mücadelesi vermektedir.

Arti, ise genç yaşta yaşadığı zorluklar sonrasında hamileyken aldatılan bir kadın rolüne hayat vermektedir. Arti, Kocası tarafından terk edilmiş ve ir erkek çocuğa sahip.

Bu ikili hayatlarını evlatlarına adamış ve her şeyi onlar için yapıyor. İki ailede Yash Scindia ile  Arti'nin evlenmesini istiyor. Fakat istedikleri kadar kolay olmayacak gibi duruyor çünkü; Yaş eşini kaybetmiş ve çocuklarına odaklanmış bir baba ve eski eşi Arpita'nın anıları ile başa çıkmak zorunda kalıyor.

Daha sonra ikili çocuklarının iyiliği için evlenmeye karar verir. Arti, zamanla Yaş'ın ailesi tarafından sevilir, ancak Yaş hala eski karısını unutamaz. İki karakter, çocukları için evlenmiş olmalarına rağmen, ilişkileri zamanla karmaşıklaşır.

Arti'nin hamileliği, aileler arasında gerginliğe sebep olur. Aile baskısı altında evlenen Arti ve Yaş mutluluktan ziyade eski aşklar, gizemli hamilelikler ve aile entrikalarıyla dolu bir serüvene adım atmış oldular.

Birbirinden farklı geçmişlere sahip olan Yash ve Arti geçmişteki yaşananlardan dolayı bir araya gelmesi de epey bir zor oldu.

Mumbai'den Bhopal'a uzanan bir aşk hikayesinde, Yash ve Aarti'nin duygusal iniş çıkışları, seyirciyi ekran başına kilitleyecek gibi duruyor...

Peki, şimdide dizinin oyuncularına ve dizide kime hayat vereceklerine göz atalım...

Hint Dizisi Bahar Yeli oyuncuları kim? Bahar Yeli oyuncuları dizide kime hayat veriyor?

Hint Dizisi Bahar Yeli oyuncularının isimleri şöyledir; 

 • Bahar Yeli Dizisi Aarti Scindia kimdir? Kratika Sengar kimdir?

Aarti Yash Sindhia; Kratika Sengar tarafından canlandırılmaktadır. Karakter, Yash'ın ikinci eşi olarak öne çıkıyor. İlk eşi Prashant tarafından hamileyken terk edilen Aarti'nin bir oğlu bulunmaktadır. İkinci evliliğini Yash ile yapan Arti evlendikten sonra ona aşık olur.

 • Bahar Yeli Dizisi Yash Scindia kimdir? Gurmeet Choudhary kimdir?

Yani Yash Suraj Pratap Sindhia, Gurmeet Choudhary tarafından hayata geçirilen bir karakterdir. Aarti'nin ikinci eşi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 • Bahar Yeli Dizisi Arpita Yash Sindhia kimdir?  Shweta Munshi kimdir?

Arpita Yash Sindhia: Shweta Munshi'nin canlandırdığı karakter, Yash'ın önceki eşi, ölmüş olan ilk eşidir. Yash, onu çok sevmiş ve hala onu unutamamıştır. Dizi boyunca, Arpita sadece Yash'ın hayallerinde belirir.

Yasak Krallık (Forbidden Kingdom) filminin konusu ne? Oyuncuları kim? Ne zaman çekildi? Yasak Krallık (Forbidden Kingdom) filminin konusu ne? Oyuncuları kim? Ne zaman çekildi?

 • Bahar Yeli dizisi Shobha Dubey kimdir? Geeta Tyagi kimdir?

Shobha Dubey, Geeta Tyagi tarafından canlandırılan karakter, Prashant'ın annesi. Aarti'ye destek olur ve onu Yash ile evlendirmeye ikna etmeye çalışır.

 • Bahar yeli dizisi Prashant Dubey kimdir? Vineet Raina ya da Sarwar Ahuja kimdir?

Prashant Satyendra Dubey: Vineet Raina veya Sarwar Ahuja tarafından canlandırılan karakter, Aarti'nin ölen ilk eşi. Aarti'yi başka bir kadın için terk etmiş, ancak daha sonra onu geri kazanmaya çalışır.

 • Amit Singh Thakur (Satyendra Dubey)

Satyendra Dubey, Amit Singh Thakur tarafından canlandırılan karakter, Prashant'ın babasıdır. Aarti'ye karşı soğuk bir tavır sergiler ve onu hep suçlar.

 • Pallavi Rao ya da Ananya Khare (Maaya)

Maya: Pallavi Rao tarafından canlandırılan karakter, Yash'ın teyzesidir ve Suraj Pratap'ın kız kardeşidir. Ailesine düşmandır ve onları yok etmeye çalışır.

 • Rakesh Kukreti (Pankaj Scindia)

Pankaj Suraj Pratap Sindhia ise dizide Rakesh Kukreti tarafından canlandırılan bir karakter, Yash'ın erkek kardeşi ve Vidhi ile evlidir.

 • Samragyi Nema (Vidhi Scindia)

Vidhi Pankaj Sindhia: Samragyi Nema tarafından canlandırılan karakter, Pankaj'ın karısıdır ve Aarti ile iyi arkadaştır.

 • Palak Dey (Palak Scindia)

Palak Scindia, Palak Dey tarafından canlandırılan karakter, Yash'ın kızı. Arpita'nın biyolojik kızıdır ve Aarti'yi annesi olarak sever.

 • Dhriti Mehta (Payal Scindia)

Payal Scindia, Dhriti Mehta tarafından canlandırılan karakter, Yash'ın kızı. Arpita'nın biyolojik kızıdır ve Aarti'yi annesi olarak sevmektedir. Ayrıca saygı gösterip kabul eder.

 • Suraj Pratap Sindhia(Chetan Pandit)

Suraj Pratap Sindhia, Chetan Pandit'in canlandırdığı karakter, Yash'ın babası. Ailesine büyük bir bağlılık gösterir ve Yash'ın ikinci evliliğine karşı çıkmaz.

 • Radha Suraj Pratap Sindhia (Dolly Minhas)

Radha Suraj Pratap Sindhia, Dolly Minhas tarafından canlandırılan karakter, Akash'ın annesi. Suraj Pratap'ın ilk eşi Gayatri ile evliyken onunla ilişkisi olmuş, daha sonra Suraj Pratap ile evlenmiştir.

 • Prateek Suraj Pratap Sindhia(Dishank Arora)

Prateek Suraj Pratap Sindhia, Dishank Arora tarafından canlandırılan karakter, Yash'ın erkek kardeşi ve Paridhi ile evlidir.

 • Paridhi Prateek Sindhia (Leena Jumani)

Paridhi Prateek Sindhia, Leena Jumani tarafından canlandırılan karakter, Prateek'in karısı ve moda tasarımcısıdır.

 • Akash Suraj Pratap Sindhia(Akshay Dogra)

Akash Suraj Pratap Sindhia, Akshay Dogra tarafından canlandırılan karakter, Yash'ın erkek kardeşi ve Radha'nın oğlu. Suraj Pratap'ın gayrimeşru çocuğu rolüne hayat vermektedir.

 • Ishita Scindia (Heena Parmar)

Ishita Scindia, Heena Parmar tarafından canlandırılan karakter, Akash'ın karısıdır ve Yash'a aşıktır, onu Aarti'den ayırmak istemektedir.

Kanal 7 izleyicisini kırmadı ve yeni bir hint dizisi yayınlamaya karar verdi. Gizemli karakterlerin ortaya çıkmasıyla birlikte daha da heyecan veren bu dizi, hafta içi her gün saat 15:00'te Kanal 7 ekranlarında izleyicilerle buluşacak.

Kaynak: Hatice Zeybek