Son günlerde internette en çok aratılan isimlerden biriside Hasan Heybetli olarak karşımıza çıkıyor. İşte Hasan Heybetli hakkında tüm bilinmesi gerekenler sizlerle...

Hasan Heybetli kimdir nerelidir?

Hasan Heybetli, 1950 yılında Siirt’te Arap Hüso olarak bilinen kabadayı Hüseyin Heybetli’nin oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Kardeşi Cengiz Heybetli adını taşımaktadır.

1970’lerde İstanbul’un yeraltı dünyasında, acımasızlığı ve gözü pekliğiyle kısa sürede ün kazandı. Birçok adam yaralama olayına karıştı, mekanları basmaktan geri durmadı. Defalarca hapse girdi ve çıktı.

Babası 1979 yılında vefat edince, Hasan Heybetli işleri tamamen ele alarak İstanbul meyve ve sebze halinin haraç işine girişti.

Hasan Heybetli Kimdir Nerelidir Hasan Heybetli Hangi Cezaevinde Yatıyor Hasan Heybetli Öldü Mü (1)

Hasan Heybetli hangi cezaevinde yatıyor?

2009 yılında İstanbul’da Şişli Polat Rezidans’ta döviz büfesi sahibi olan Fatih Edremit’i öldürdüğü iddiasıyla yargılandığı davada, Hasan Heybetli “kasten adam öldürmek” suçundan 25 yıl ve “ruhsatsız silah taşımak” suçundan da 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkumiyet kararı Yargıtay tarafından da onaylandı. Edirne F Tipi Cezaevi’nde cezasını çeken Heybetli, prostat kanserine yakalandı.

2014 yılında Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilerek Üroloji servisinde prostat kanseri, Kardiyoloji servisinde ise kalp hastalığı nedeniyle tedavi gördü.

Halihazırda Hasan Heybetli, Edirne F Tipi Cezaevi’nde bulunmaktadır.

Hasan Heybetli Kimdir Nerelidir Hasan Heybetli Hangi Cezaevinde Yatıyor Hasan Heybetli Öldü Mü (2)

Selim Akar kimdir? Selim Akar kaç yaşında? Selim Akar ne iş yapar? Selim Akar kimdir? Selim Akar kaç yaşında? Selim Akar ne iş yapar?

Hasan Heybetli öldü mü?

Türkiye, Hasan Heybetli’yi Muazzez Abacı ile yaşadığı aşkla tanıdı. Muazzez Abacı’ya gönlünü kaptıran Hasan Heybetli, uzun yıllar sanatçıyı evliliğe razı etmek için uğraştı ve bu alanda yaptıklarıyla magazin basınında sıkça yer aldı. Abacı’nın çalıştığı gazinoya her gün 24 kırmızı gül gönderdi.

1979 yılında şarkıcı Muazzez Abacı ile nişanlandı. Bu sırada iki kişiyi öldüren Hasan Heybetli, ceza evindeyken 1980 yılında Muazzez Abacı ile evlendi. Ancak bu evlilik sadece 3 yıl sürdü.

Birkaç yıl ayrı yaşayan çift, 1989 yılında yeniden dünya evine girdi, ancak bu evlilik de uzun sürmedi ve 1993’te ikinci kez boşandılar. Haziran 2006’da Heybetli, Abacı’nın kapısına tek bir gülle geldi. Üçüncü kez evlenecekleri konuşuldu ama bu gerçekleşmedi.

Hasan Heybetli, Muazzez Abacı’dan sonra başkaları ile 3 evlilik daha yaptı. 1990’larda kabuğuna çekilen Hasan Heybetli, ABD başta olmak üzere birkaç yıl yurtdışında yaşadı.

2004 yılında şarkıcı Kader Çetintürk’ün de adının karıştığı bir gaspa teşebbüs davasından 2 yıl hapse mahkum oldu.

İstanbul’da 2009 yılında Şişli Polat Rezidans’ta döviz büfesi sahibi Fatih Edremit’i öldürdüğü iddiasıyla yargılandığı davada ‘‘kasten adam öldürmek’’ suçundan 25 yıl, ‘‘ruhsatsız silah taşımak’’ suçundan da 10 ay hapis cezası aldı.

Heybetli hakkındaki mahkumiyet kararı Yargıtay tarafından da onandı. Edirne F Tipi Cezaevi’nde cezası infaz edilen Hasan Heybetli prostat kanserine yakalandı.

2014 yılında Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi mahkum koğuşuna sevk edilerek Üroloji servisi’nde prostat kanseri, Kardiyoloji servisinde de kalp hastalığı nedeniyle tedavi gördüHalihazırda Edirne F Tipi Cezaevi’nde bulunmaktadır.

Kaynak: İHA