Denizli'nin başarılı iş insanlarından biri olan Halil Pekdemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Pamukkale Belediye Başkan Adayı olarak belirlendi. Pekdemir, daha evvel İl Genel Meclisi Başkanlığı, Denizli Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekilliği, Ak Parti İl Başkan Yardımcılığı gibi kritik görevler üstlenmişti. Pekdemir, yerel seçimlerde Ak Parti’nin Pamukkale Belediye Başkan adayı ilan edildi. Halil Pekdemir’in adaylığı, akşamüzeri aldığı telefonla kendisine bildirildi. Peki Halil Pekdemir kimdir? İşte detaylar...

Hüsnü Mahalli eşi kimdir? Jale Mahalli kimdir? Hüsnü Mahalli eşi kimdir? Jale Mahalli kimdir?

Halil Pekdemir kimdir? 

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla adaylar birer birer açıklanıyor. AK Parti Pamukkale Başkan Adayı olan Halil Pekdemir'in hayatı ve biyografisi merak ediliyor. Kendisi aynı zamanda Halil Pekdemir Çiftliği adlı  zincir marketinin sahibi olan Halil Pekdemir, Denizli’nin tanınmış iş insanlarından ve AK Parti’nin Pamukkale Merkez İlçe Başkan Adayı olan bir siyasetçidir.

Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli (3)

 Pekdemir, 1961 yılında Alaattin Köyü’nde dünyaya gelmiş, çocukluğunda çiftçilik yapmış, babasının isteğiyle okula gitmeye başlamış ancak bitirememiştir. Sonradan hem çalışıp hem okuyarak lise, ön lisans, lisans ve yüksek lisans derecelerini elde etmiştir. Pekdemir Şirketler Grubu’nun başkanı olan Pekdemir, ayrıca Denizli İl Genel Meclisi Başkanlığı, Denizli Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekilliği, AK Parti İl Başkan Yardımcılığı gibi siyasi görevler üstlenmiştir. Pekdemir’in iki çocuğu ve dört torunu vardır ve evlidir.

Halil Pekdemir kaç yaşında?

1961 doğumlu olan Pekdemir, 63 yaşındadır.

Halil Pekdemir aslen nereli?

Halil Pekdemir aslen Denizlili'dir.

Kaynak: Haber Merkezi