Show TV'de yayınlanan 'Güldür Güldür' isimli programda gazileri hedef alan bir skeç oynandı. Sosyal medya platformlarında eleştri oklarını üstüne çeken skeçte neler oldu? İşte ayrıntılar...

 Güldür Güldür Show'da hangi skeç olay oldu?

Show TV ekranlarında yayınlanan Güldür Güldür Show'un bir skeci sosyal medyada tepki çekti. Büyüyen tepkilerin ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "Gazilere dil uzatan bu insanları kınıyorum." diyerek yaptığı paylaşımla program hakkında inceleme başlatıldığı açıkladı.

Güldür Güldür Show'da Ne Oldu Güldür Güldür Show'da Hangi Skeç Olay Oldu (2)

Vatandaşlarımız arama motorlarında Güldür Güldür Show'da ne oldu, gibi sorularının cevabı araştırılıyor. Programda gazilere hakaret edildiği iddiasıyla RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, programı soruşturmaya aldığını ve yapımcıları kınadığını duyurdu. Bunun üzerine Show TV ve Güldür Güldür Show, programın kanal yönetimi ve yapımcı tarafından uygun bulunmadığı için Show TV’de yayınlanmadığını bildirdi.

12 saat içinde tam 8 deprem! 12 saat içinde tam 8 deprem!

Güldür Güldür Show'da Ne Oldu Güldür Güldür Show'da Hangi Skeç Olay Oldu

Güldür Güldür Show ise "Sosyal medyada bahsi geçen skecimiz toplumsal ve kültürel değerleri hiçe sayan yozlaşmış bir karakterin eleştirisi" ifadelerinin yer aldığı aşağıdaki açıklamada bulundu.

Yapılan paylaşım ise şu şekilde:

Youtube’da yayınlanan ve sosyal medyada bahsi geçen skecimiz toplumsal ve kültürel değerleri hiçe sayan yozlaşmış bir karakterin eleştirisidir. Niyetimiz ortak değerlerin korunmasına vurgu yapmakken, skeç içerisinden alınmış bir kesit anlam ve bağlamından kopartılmış, vermek istediğimiz mesajın tam aksi bir anlam ortaya çıkmıştır.

Bu durumu üzülerek karşılıyor ve bahsi geçen skeci yayından kaldırıyoruz. 

Kahraman gazilerimizden özür diliyoruz.

Kaynak: Haber Merkezi