Şair ustalığını öyle konuşturdu ki herkes ayakta alkışladı Şair ustalığını öyle konuşturdu ki herkes ayakta alkışladı

Burhaniye Ören Amfi Tiyatro’da Çantadaki Sır oyununu sergileyen Narlıdere Belediyesi Pakize Ateş Kadın Danışma Merkezi Güçlü Kadınlar Tiyatro Grubu, Cumhuriyetimizin 100. yılını ve Anadolu kadınının gücünü kutladı.

Oyunda, M.Kemal Atatürk’ü bir kadın oyuncu canlandırdı. Bu, Atatürk’ü sahnede bir kadın tarafından oynanan ilk oyun oldu.  Oyunun yazarı ve yönetmeni Şaziment Duran, toplumsal sorunlara farklı bir bakış açısı sundu. Oyunda, kadın liderlerin başarı, kararlılık ve değişim öncüsü olduğu vurgulandı. Ayrıca, Cumhuriyetimizin kurucusu M.Kemal Atatürk’ün ölümsüz liderliği de anlatıldı. Oyunun makyözlüğünü ise popüler dizi ve sinema filmlerinin makeup artisi Özlem Çıldam yaptı. Oyun, sanatseverlerden büyük beğeni ve alkış topladı.

ÇOK KIYMETLİ VE DEĞERLİ BULUYORUZ

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Pakize Ateş Kadın Danışma Merkezi Güçlü Kadınlar Tiyatro Grubu’nu çalışmalarından dolayı tebrik ederek, “Güçlü Kadınlar Tiyatro Grubumuz Çandaki Sır adlı oyunlarıyla daha önce depremzede yurttaşlarımız için sahne almış, dayanışmanın ne kadar kıymetli ve değerli olduğunu bizlere göstermişti. Şanlı Cumhuriyetimize ve Anadolu kadının gücüne vurgu yapan oyunlarını bu kez de Burhaniyeli yurttaşlarımız için sahnelediler. Güçlü Kadınlar Tiyatro Grubumuza çalışmaları ve kadınların toplumdaki yerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlattıkları için gönülden teşekkür ediyorum” dedi. 

Yeni dünya düzeninde Türk hâkimiyetini vurgulayan oyun, Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında sahneleniyor. Oyunun bir sonraki gösterimi Güzelbahçe’de gerçekleşecek.

Kaynak: Haber Merkezi