Gibi dizisi, Exxen platformunda yayınlanan bir komedi türündeki internet dizisidir. Dizinin ilk bölümü 1 Ocak 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Dizinin başrollerinde Feyyaz Yiğit, Kıvanç Kılınç ve Ahmet Kürşat Öçalan yer almaktadır. Dizinin senaristliğini Aziz Kedi ile Feyyaz Yiğit üstlenmektedir.Peki Gibi dizisi oyuncuları karakterleri ve gerçek adları nedir?

Gibi dizisi oyuncuları karakterleri ve gerçek adları

Gibi dizisi oyuncuları karakterleri ve gerçek adları (1)

Exxen platformunun sevilen dizisi Gibi, yeni yıla bomba gibi bir giriş yaptı. 1 Ocak 2021 tarihinde ilk bölümü yayınlanan dizinin başrollerinde Feyyaz Yiğit, Kıvanç Kılınç ve Ahmet Kürşat Öçalan gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Dizinin senaristliğini ise Aziz Kedi ile Feyyaz Yiğit birlikte üstleniyor.

Gibi, üç arkadaşın başından geçen komik ve absürt olayları konu alıyor. Dizide Feyyaz Yiğit, İlkkan adında bir karakteri canlandırıyor. İlkkan, hayatını cosplay yaparak kazanan, kendine has bir güzellik skalası olan ve sürekli olarak arkadaşlarını kandıran biridir. Kıvanç Kılınç ise Yılmaz adında bir karaktere hayat veriyor. Yılmaz, İlkkan’ın en yakın arkadaşıdır. Yılmaz, İlkkan’ın yalanlarına ve oyunlarına sık sık maruz kalan, saf ve iyi kalpli biridir. Ahmet Kürşat Öçalan ise dördüncü sezonda diziye dahil olan Metin adında bir karakteri oynuyor. Metin, babaannesinin yamyam bir Erasmus öğrencisi tarafından yenildiği bir travma yaşamıştır. Cosplay yapmayı seven, kavgadan kaçınan ve yüzüne fondöten süren bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Gibi dizisi kaç sezon yayınlandı?

Gibi dizisi, izleyicileri hem güldüren hem de düşündüren bir komedi dizisi olarak dikkat çekiyor. Dizinin her bölümünde farklı konular işleniyor ve farklı karakterlerle tanışılıyor.

Gibi dizisi, şu ana kadar 4 sezon yayınlanmıştır. İlk sezonu 12 bölüm, ikinci sezonu 10 bölüm, üçüncü sezonu 10 bölüm ve dördüncü sezonu 10 bölüm olarak izleyicilerle buluşmuştur. Dizinin beşinci sezonu için henüz bir açıklama yapılmamıştır.

Gibi dizisinin yeni bölümlerini Exxen platformundan izleyebilirsiniz.

Feyyaz Yiğit - Yılmaz

Exxen platformunda yayınlanan ve büyük beğeni toplayan komedi dizisi Gibi’nin başrol oyuncularından Feyyaz Yiğit, Yılmaz karakteriyle izleyicileri kahkahaya boğuyor. Yılmaz, lise mezunu, hayat üniversitesini iki kez bitirmiş, vatkalı ceket giymeyi seven, İlkkan ile sırt sırta verdiğinde halledemeyeceği iş olmayan biridir. Annesinin adı Yöntem’dir ve oturduğu ev Belçika’da yaşayan teyzesine aittir. Sonraki sezonlarda Hollanda’da yaşayan halasının ve İsviçre’de yaşayan dayısının evlerine de taşınır. Yılmaz, yılgın bir hoşgörüyle benimsenmekten hoşlanmaz ve sadece 10 lirasının olması, 0 lirasının olmasından daha çok canını yakar. Çayına şeker atan bir insanın uyarısına kulak asmayan Yılmaz, sokak röportajlarında günlük hayatta herkesin konuştuğu alelade şeyleri söylediği hâlde linç yeme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Gereksiz şeyleri unutmamak için telefonuna alarm kuran Yılmaz, dizideki maceralarıyla izleyicilerin gönlünde taht kurmuştur.

Kıvanç Kılınç -  İlkkan

Kıvanç Kılınç, İlkkan karakteriyle izleyicileri kahkahaya boğuyor. İlkkan, soyadı Yedinci olan, özgüveni yüksek, 28 yaşında olduğunu zanneden fakat aslında 39 yaşında olan, kadınların her dediğine katılan biridir. Annesinin ve babasının kim olduğunu bilmeyen İlkkan’ın Yalvaç adında vücut geliştirmeci bir yeğeni vardır. Çaça ile arasında gönül bağı bulunan İlkkan, IBAN’ı “ayben” olarak telaffuz eder. Paraya ihtiyacı olduğu zamanlarda kölelik yapar, köle adı Kuki’dir. Arada sırada düğün kameramanlığı yapan İlkkan, muhabbet esnasında özlü sözler söylemeyi sever. Daha sonrasında Yılmaz’ın evine taşınan İlkkan, dizideki maceralarıyla izleyicilerin gönlünde taht kurmuştur.

Ahmet Kürşat Öçalan -  Ersoy

Gibi dizisinde Ahmet Kürşat Öçalan tarafından canlandırılan karakterdir.Metin ve güçlü bir insandır. Babaannesi, Erasmus nedeniyle gelen bir yamyam tarafından yenilmiştir. Zeki adında içi dışı bir kişiliğe sahip İngilizce öğretmeni bir dayısı vardır. İlkkan'ın güzellik skalasında tipi 2/10 olarak tanımlanmıştır fakat potansiyeli 4/10'dur. Cosplay ile arasında gönül bağı bulunmaktadır. Sorunların kavgayla çözüleceğine inanmaz, bu yüzden çalıştığı yerin sahibi Mustafa onu bir süre dövmüştür. Arada sırada yüzüne ince bir fondöten geçmektedir. 

Dizinin diğer oyuncuları ve karakterleri 

Necat Bayar: Ersin Usta

Rasim Can Güneş: Erdem

Mustafa Develi: Tabelacı Güngör

Hüseyin Baylan: Ramazan Şükrü Şengül

Arzu Oruç: Tülin

Celal Öztürk: Berk

Tayfun Sav: Terzi

Mukadder Emirosmanoğlu: Yılmaz’ın Annesi

Kerem Aktı: Besim

Erkan Soysal: Kasap Mustafa Erkan

Mengü: Mengü

Kündoğdu: Kündoğdu

Primus Sanguis Septimus: Primus Sanguis Septimus

Septième: Septième

Mergamud İmin: Mergamud İmin

Boyga Hakan: Boyga Hakan

Torus: Torus

Jacque: Jacque

İli Udu: İli Udu 

Gibi dizisinin beşinci sezon oyuncuları

Exxen’in sevilen komedi dizisi Gibi’nin oyuncu kadrosu genişliyor. Dizinin dördüncü sezonunda yeni karakterlerle tanışan izleyiciler, dizinin beşinci sezonunda da yeni yüzler görecek. Dizinin yapımcısı Feyyaz Yiğit, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, dizinin beşinci sezonunda yer alacak oyuncuların isimlerini ve canlandıracakları karakterleri duyurdu.

Feyyaz Yiğit’in paylaşımına göre, dizinin beşinci sezonunda şu oyuncular ve karakterler yer alacak:

Necat Bayar: Ersin Usta. Dizinin ilk sezonundan beri yer alan bir karakterdir. İlkkan’ın çalıştığı cosplay atölyesinin sahibidir. İlkkan’ın yalanlarına ve oyunlarına sık sık maruz kalan, sinirli ve bağıran biridir.

Rasim Can Güneş: Erdem. Dizinin ikinci sezonunda diziye dahil olan bir karakterdir. İlkkan’ın eski arkadaşıdır. İlkkan’ın aksine, cosplay yapmayı bırakmış ve normal bir hayat kurmuştur. İlkkan’la arası bozuk olan Erdem, onunla rekabet halindedir.

Mengü: Mengü. Dizinin üçüncü sezonunda diziye katılan bir karakterdir. İlkkan’ın cosplay atölyesinde çalışan bir kızdır. İlkkan’a aşıktır ama onun bunu fark etmesi için çeşitli planlar yapar. Mengü, tatlı ama sakar biridir.

Mustafa Develi: Tabelacı Güngör. Dizinin ikinci sezonundan beri yer alan bir karakterdir. İlkkan’ın cosplay atölyesinin karşısında tabelacılık yapan bir adamdır. İlkkan’la arası iyi olan Güngör, ona yardım etmeye çalışır ama genellikle işleri daha da karıştırır. Güngör, komik ve saf biridir.

Hüseyin Baylan: Ramazan Şükrü Şengül. Dizinin üçüncü sezonunda diziye giren bir karakterdir. Yılmaz’ın babasıdır. Yılmaz’ı çok seven Ramazan Şükrü Şengül, onun için en iyisini ister ama bazen baskıcı olur. Ramazan Şükrü Şengül, ciddi ve otoriter biridir.

Arzu Oruç: Tülin. Dizinin ikinci sezonundan beri yer alan bir karakterdir. Yılmaz’ın sevgilisidir. Yılmaz’a çok bağlı olan Tülin, onunla evlenmek ister ama İlkkan’ın buna engel olmasından şikayetçidir. Tülin, güzel ve kıskanç biridir.

Celal Öztürk: Berk. Dizinin üçüncü sezonunda diziye katılan bir karakterdir. Yılmaz’ın iş arkadaşıdır. Yılmaz’la iyi anlaşan Berk, ona tavsiyeler verir ama genellikle yanlış verir. Berk, yakışıklı ve kendini beğenmiş biridir.

Tayfun Sav: Terzi. Dizinin dördüncü sezonunda diziye giren bir karakterdir. Ersoy’un çalıştığı terzinin sahibidir. Ersoy’u çok seven Terzi, ona baba şefkati gösterir ama bazen fazla ilgili olur. Terzi, iyi kalpli ve merhametli biridir.

Dizinin beşinci sezonunda yer alacak diğer oyuncular ve karakterler ise şunlardır:

Mukadder Emirosmanoğlu: Yılmaz’ın Annesi

Kerem Aktı: Besim

Düzce'nin en pahalı ve ucuz ilçesi hangisi? Düzce'nin en pahalı ve ucuz ilçesi hangisi?

Elçin Atamgüç: Meryem Yenge

Zeki Ocak: Abidin Dayı

İbrahim Şahin: Ekrem Dayı

Volkan Aktan: Çetin

Burak Güneş: Popçu Ümitcan

Fırat Şahin: Fahri

Nevzat Yılmaz: Şefik Abi

Şükran Çağman: Gözde

Asya Özkök: Hanife

Kevork Türker: Yönetici Ercan

Salih Ünal: Emrullah

Erdal Parmaksızoğlu: Kuaför Muhsin

Haydar Şahin: Nabukadnezar Caner

Mehmet Kaçıra: Suphi

Demir Parscan: Murat Tenekecioğlu

Havva Seziş: Nermin

Musa Has: Nurettin Hoca

Sait Seçkin: Sarı Salim

Ahmet Talay: Mecit

Yaşar Karakulak: Badanacı Ünal

Enfal Üzel: Selen

Ayhan Kızılsu: Büyücü Bako

Cengiz Ergezer: Zorba

Bahadır Yılmaz: Ceyhun

Berfin Karatay: Nur

Kaya Erdaş: Özkan

Metin Hasgül: Sezgin

Fatma Nilgün İslamoğlu: Müzeyyen

Yurdaer Tosun: Orhan

Adnan Zaman: Nuri

Korhan Eriş: Ercüment Amca

Can Kolukısa: Niyazi Amca

Manolya Urkan Gençay: Burçin

Turan Yürekli: Şaman

Kaynak: Hatice Zeybek