İsrail, Gazzeye yönelik vahşice saldırılarına devam ediyor.

Netanyahu hükümetinin Kültür Bakanı Kültür Bakanı Amihai Eliyahu, yaptığı bir röportajda Gazze'ye Atom Bombası atılmasının ihtimal dahilinde olduğunu belirtti.

Murat Göğebakan hayat hikayesi ne? Murat Göğebakan hayat hikayesi ne?

Hadsiz Siyonist Bakan'ın bu açıklamaları Dünya kamuoyuna bomba gibi düştü. Savaşın başından bu yana çocuk,yaşlı,kadın demeden Gazze'de sivil halka soykırım yapan İsrail'de, Kültür Bakanı Kültür Bakanı Amihai Eliyahu  Gazze’ye nükleer silah kullanılmasının ‘mümkün alternatiflerden biri’ olduğunu belirtti.

Siyonist Bakan Filistin halkının ne olacağı sorulduğunda “İster İrlanda’ya ister çöllere gitsinler, Gazze’deki yaratıklar kendileri çare bulsun.” dedi. Ayrıca, Siyonist Bakan Filistin ya da Hamas bayrağı taşıyan hiçbir kimsenin “dünyada yaşamaya hakkı olmadığını” söyledi.  

Eliyahu gelen tepkiler üzerine geri adım attı

Başta, Başbakan Netanyahu ve muhalefet lideri Yair Lapid olmak üzere İsrailli yetkililer Eliyahu’ya sert tepki gösterdi. Eliyahu daha sonra, bu sözlerini yalanlamaya çalıştı. “Terörle” mücadelede aşırı güç kullanılması gerektiğini savunmaya çalıştığını belirterek, “Nükleer hakkındaki yorumumun mecazi olduğunu akıllı olan herkes anlar.” dedi.

Kaynak: Enes Kocatürk