Gaziosmanpaşa'da iş yerinden bir arkadaşı ile çıkan kadın, caddede yürüdüğü sırada zorla bir otomobile bindirilerek kaçırıldı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Peki Gaziosmanpaşa'da kaçırılan kadın bulundu mu? işte detaylar...

İstanbul’da Sokak Ortasında Kadın Kaçırma Olayı

Gaziosmanpaşa'da kaçırılan kadın bulundu mu (1)

İstanbul’ Gaziosmanpaşa'da  iş çıkışı iki kadın arkadaş, caddede yürüyordu. Bu esnada yanlarına bir araba yanaştı. Arabadan inen iri yarı bir adam, kadınlardan birini kucaklayarak arabaya doğru götürdü.

Kadın arkadaşının kaçırıldığını fark eden diğer kadın, çığlık atarak yardım istedi. Araba hızla oradan ayrıldı. Bu dehşet verici anlar, yakındaki bir düğün salonunun güvenlik kamerasına takıldı.

15 gün önce denizde kaybolmuştu, kötü haber geldi 15 gün önce denizde kaybolmuştu, kötü haber geldi

Olaya tanık olanlardan Mehmet Yılmaz, “Araba geldi, kadını aldı gitti. Kadının yanındaki diğer kadın da kaçtı. Burası çok kalabalık bir yer. Kadınlar buradan geçiyordu. Kim olduklarını ve neden böyle bir şey yaptıklarını bilmiyoruz” dedi.

Ali Kaya ise, “Bir cip geldi, burada durdu. Sonra iri yapılı bir adam, genç kızı arabaya attı. Herkes bağırdı ama kimse yetişemedi. Araçta çok hızlı gitti. Biz ne olduğunu anlayamadık. Kim olduğunu bilmiyoruz, neden olduğunu da bilmiyoruz” diye konuştu.

Gaziosmanpaşa'da kaçırılan kadın bulundu mu?

Gaziosmanpaşa’da iş yerinden bir arkadaşı ile çıkan kadın, caddede yürürken iddiaya göre bir otomobile zorla bindirilerek kaçırıldı. Bu olay, güvenlik kameralarına yansıdı ve sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Bazı kullanıcılar, olayın kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddetle ilgili olduğunu iddia etti. Bazıları ise olayın sahte olduğunu ve provokasyon amaçlı yapıldığını öne sürdü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, olayla ilgili çalışma başlattı ve kaçırılan kadın ile şüphelilerin Iğdır’a gittiklerini tespit etti. Polis ekipleri, kadın ve şüphelileri yakalayarak emniyete götürdü. Burada alınan ifadelerde, olayın gerçeği ortaya çıktı.

Gaziosmanpaşa'da kaçırılan kadın bulundu mu

Kaçırılan kadının adının İ.J. olduğu ve onu kaçıran kişinin nişanlısı İ.M. olduğu belirlendi. İ.M., nişanlısına sürpriz yapmak istediğini ve olayın bir kaçırılma olmadığını söyledi. Ayrıca, otomobilde bulunan diğer iki kişinin de İ.J.'nin kız kardeşi G.J. ve arkadaşı M.S. olduğu anlaşıldı. Bu kişiler, kimlik tespitleri ve alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, olayla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, olayın gerçek olmadığı ve bir yanlış anlaşılmadan ibaret olduğu duyuruldu. Ayrıca, sosyal medyada paylaşılan videonun gerçeği yansıtmadığı ve halkın yanlış yönlendirilmemesi gerektiği vurgulandı.

Kaynak: Hatice Zeybek