Kentlilerin ilgiyle takip ettiği “Gazete Karşıyaka” kültürel hizmeti, dördüncü yılında da her hafta Karşıyaka Belediyesi tarafından yayınlanmaya devam ediyor. Sanat, spor, kent tarihi, yerel ve ulusal gündem gibi konuları kapsayan içeriğiyle ilgi gören gazete; Karşıyaka Belediyesi tarafından kurum bünyesinde hazırlanıp halka ücretsiz dağıtılıyor.

Gazete Karşıyaka’nın şehirle bütünleşen projelerden biri olduğunu belirten  Başkan Tugay
“Temel belediyecilik hizmetlerinin yanında, sosyal ve kültürel projelere de büyük önem veriyor; bu
anlayışımızın ürünü olan gazetemize gösterilen ilgiden mutluluk duyuyoruz” dedi.

Karşıyaka Belediyesi’nin kent belleği ve kültürüne katkı sağlamak amacıyla Başkan Dr. Cemil Tugay öncülüğünde 8 Mayıs 2020’de yayın hayatına başlayan “Gazete Karşıyaka” 168. sayısını çıkardı. Yaşamın her alanına ulaşan kaliteli içeriği ve uzman yazar kadrosuyla dikkat çeken gazete, her salı günü ücretsiz olarak kentlilerle buluşuyor ve kendine sadık bir okur kitlesi oluşturuyor.

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE
Kentin yetiştirdiği bilim, sahne sanatları, farklı spor dalları ve daha birçok alandaki değerlerin özel haberleri ve söyleşileri, Karşıyakalı usta gazeteci Feyzi Hepşenkal yönetimindeki yayında yer alıyor. Sayfalarda, her yaştan kentlinin, başarılı girişimcinin, sevilen esnaf ve simanın yaşam öyküleri anlatılıyor. Karşıyaka’nın zengin tarihi içeriklerle ışığa kavuşturuluyor. Kentlilerin bilgilenmesi ve yararlanması için, belediyenin hizmet ve etkinlikleri duyuruluyor. Ekonomi, eğitim, çevre gibi konularda hem gündem takip ediliyor hem de sorunlara ışık tutuluyor. Spor, kültür-sanat ve bulmaca sayfaları da okuyucuların ilgisini çekiyor. Gazetenin basılı halinin yanı sıra, [email protected] adresine abone olan vatandaşlara her hafta gazetenin internet formatı e-posta ile gönderiliyor.

Alzheimer hastaları bu merkezde hayata tutunuyor Alzheimer hastaları bu merkezde hayata tutunuyor

BAŞKAN TUGAY, YAZILARIYLA FARKINDALIK YARATIYOR
Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, her hafta Yeşil Sayfa’da kendi yazdığı yazılarıyla Gazete Karşıyaka’nın yazar kadrosunda yer alıyor. Farklı alanlarda uzmanlaşmış değerli yazarlar ise köşe yazılarıyla Karşıyakalılar ile paylaşıyor ve halkın gazetesini zenginleştiriyor. Bu yazarlar arasında Yüksel Ünal, Şirin Yörük, Can Yücel, Recai Şeyhoğlu, Yavuz Özmakas, Hasan Topal, Fügen Gülgör Algıer, Dr. Yılmaz Bay, Prof. Dr. Nurettin Demir, Cem Zeren, Suavi Yardımoğlu, Cenk Karslı ve Yücel Çağatay bulunuyor.

“DEĞERLERİMİZİ YAŞATIYORUZ”

Gazete Karşıyaka’nın kentin kimliğine yakışan ve yansıtan bir hizmet olduğunu belirten  Başkan Tugay “Temel belediyecilik hizmetlerinin yanında, sosyal ve kültürel projelere de büyük önem veriyor; bu anlayışımızın ürünü olan gazetemize gösterilen ilgiden mutluluk duyuyoruz. Karşıyaka’nın kimliğini, kültürünü ve yetiştirdiği değerlerini yaşatma ve geleceğe taşıma çabalarımızın yanında, toplumsal konularda farkındalık yaratmaya, halkımızın doğru bilgilere erişebilmesine ve nitelikli içeriklerle okuma alışkanlığının güçlenmesine katkı sağlamaya gayret gösteriyoruz. Teknolojiye yenik düşen basılı gazetenin önemini ve güzelliklerini hatırlatırken, e-posta aboneliği ile uzaklarda yaşayan Karşıyakalılar ile buluşma imkanı buluyoruz. Bu hedeflere ulaşabilmemiz için özveriyle çalışarak gazetemizi hazırlayan ekibimize, çok değerli yazarlarımıza, en önemlisi de verilen emekleri anlamlı kılan tüm okuyucularımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi