Fox TV'de başlayan yeni dizilerden biri olan Gaddar hız kesmeden devam ediyor. Başrolünde Çağatay Ulusoy'un olduğu Gaddar dizisinde Enver'i oynayanın kim olduğu merak ediliyor. Gaddar Enver kimdir? İşte ayrıntılar...

Gaddar Enver kimdir?

Gaddar dizisinde Ever karakterine hayat veren oyuncu Alper Çankaya'dır.

Gaddar Enver nasıl bir karakter?

Babası Ekber hep ezmiş onu. Bu yüzden iş demek aslında biraz da babasına meydan okumak anlamına geliyor. Babasından daha büyük bir isim olmak istediği için de ortalığı karıştırıp mekanlara çökmeye çalışıyor.

Gaddar Enver Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli Yağmur'a çok aşık.

Gaddar Alper Çankaya kimdir?

Gaddar dizisinin Enver'i Alper Çankaya kimdir, aslen nereli,kaç yaşında, gibi soruların cevapları araştırılıyor. Alper Çankaya, 1990 yılında Tekirdağ’da dünyaya geldi. Liseyi Ankara’da bitirdikten sonra 2009’da Gazi Üniversitesi İktisat Bölümüne kaydoldu. Ancak 2012’de bu bölümden ayrılarak Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümüne geçti.

Gaddar Enver Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli (3)

Bilkent Tiyatrosu’nda öğrenciyken birçok oyunda oynadı. Burada, Aleksey Burago, Daniel Irizarry, Erdal Küçükkömürcü, Jason Hale, Işıl Kasapoğlu, Zeynep Ekin Öner gibi yerli ve yabancı pek çok yönetmenle çalıştı. John Uecker’ın Method Acting, Susan Main’in Linklater Voice Seminerlerine iştirak etti.

Gaddar Enver Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli (2)

Bitirim İkili 2 (Rush Hour 2) filminin konusu ne? Oyuncuları kim? Ne zaman çekildi? Bitirim İkili 2 (Rush Hour 2) filminin konusu ne? Oyuncuları kim? Ne zaman çekildi?

2016 yazında Shangai Theatre Academy’de geleneksel Çin operası eğitimi gördü. Bilkent Çocuk Tiyatrosu’nda 2015-2017 yılları arasında eğitmenlik ve reji asistanlığı yaptı. 2017’de Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olan Çankaya, aynı yıl arkadaşlarıyla birlikte Ankara’da “Sahne 367” adlı tiyatro topluluğunu kurdu.

Gaddar Enver Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli (4)

Alper Çankaya, tiyatro dışında 2018’den beri “Vatanım Sensin”, “Baba”, “Biz Kimden Kaçıyorduk Anne?”, “Cam Perde” gibi film ve dizilerde de rol aldı. “Cam Perde” filmindeki oyunculuğuyla 42. İstanbul Film Festivali’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü kazandı.

Kaynak: Haber Merkezi