Bungee jumping türkiye'de nerelerde var? Bungee jumping ölen var mı? Bungee jumping türkiye'de nerelerde var? Bungee jumping ölen var mı?

Suç Örgütü lideri olarak bilinen Fırat Delibaş yeniden gündem oldu. Fırat Delibaş'ın nerede olduğu, hangi cezaevinde olduğu merak konusu oldu. Haberimizde detaylarıyla açıkladık...

Fırat Delibaş nerede?

İstanbul Beyoğlu’nda 2003 yılı Ekim ayında, polis ekiplerinin 30 ayrı adreste gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonda 35 adamı ile beraber gözaltına alınan Fırat Delibaş hakkında 41 yıldan 89 yıla kadar hapis istendi. 3 yıl cezaevinde kalan Delibaş daha sonra serbest kaldı.

Fırat Delibaş Nerede Fırat Delibaş Hangi Cezaevinde (1)

Geçmiş yıllarda birçok soruşturmada adı geçen Delibaş, 23 yıl önce Nijerya uyruklu Paul Etin Usrifo’nun Beyoğlu‘nda öldürülmesine olayına ilişkin uzun süredir aranıyordu. Farklı suçlardan hapis cezası alıp cezaevine girdikten sonra tekrar serbest kalan Delibaş, Güven Timleri Şube müdürlüğü ekiplerine görevi yaptırmamak suçundan hakkında yakalama kararı olan Fırat Delibaş’ın Esenyurt’ta bir adreste saklandığına dair ihbar alındı. Delibaş’ın saklandığı adrese operasyon düzenleyen ekipler, Fırat Delibaş ile birlikte örgüt üyeleri Cuma Barut, Şehmus Demirkıran, Nevzat Yakışıklı, Mehmet Bektaş ve Efraim Yücel’i gözaltına alınmıştı.

Ekim 2003’te İstanbul Beyoğlu’nda 30 ayrı adrese düzenlenen aralıksız operasyonda 35 kişiyle birlikte tutuklanan Fırat Delibaş’a yaklaşık 41 ve 89 yıl hapis cezası istenmiştir. Delibaş, 3 yıl cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılmıştır. 2019 yılında Delibaş’ın hapis cezası kesinleşmiştir. Tutuklanmasının ardından Delibaş’ın adamları da tek tek yakalanmıştır.

Fırat Delibaş hangi cezaevinde?

Fırat Delibaş, hapis cezasının kesinleşmesiyle birlikte Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından cezaevine teslim edilmiştir. Suç örgütü lideri Fırat Delibaş’ın dosyası birçok suç teşkil etmektedir. İlk olarak bir kapkaç çetesinin lideri olmakla suçlanıp tutuklanan Delibaş, 2000’de Beyoğlu’nda Nijerya uyruklu Paul Etin Usrifo’yu tasarlayarak öldürme suçundan sabıkaya sahiptir. Çok fazla suçtan yargılanan çete lideri Fırat Delibaş’a 89 yıl hapis cezası istenmiştir.

Ayrıca, 2019’da Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekiplerine karşı “görevini yaptırmamak için direnme” suçundan da yargılanmış ve hapis cezası kesinleşmiştir. Fakay hangi cezaevinde olduğu bilinmemektedir.

Kaynak: Haber Merkezi