Dünya futbolu milli araya geldi. Özellikle Avrupa'da Avrupa futbol şampiyonası elemeleri dikkat çekiyor. Türkiye milli takımı Ermenistan ile 8 Eylül cuma günü 21.45'te karşı karşıya gelecek. Taraftarlar kendi takımlarından hangi oyuncuların milli takıma gideceklerini merak ediyor. İşte Fenerbahçe'de milli takıma giden oyuncular kimler? Gibi soruların cevaplarına haberimiz içerisinde ulaşabilirsiniz.

Fenerbahçe'de milli takıma giden oyuncular kimler?

Fenerbahçe sezona ligde ve Avrupa kupalarında hızlı bir başlangıç yaptı. Özellikle yeni transferleri Dzeko, Tadic ve Szymanski'nin yüksek performansı Fenerbahçe taraftarlarını memnun ediyor. Fenerbahçe'de bir çok oyuncu milli takımlar yer alıyor. 

İşte Fenerbahçe'nin milli takımlara giden oyuncuları:

Altay Bayındır

Mert Günok

Uğurcan Çakır

Onur Bulut

Zeki Çelik

Cumhurbaşkanı Erdoğan rahatsızlandı mı hasta mı? Sağlık durumu nasıl gezi neden iptal edildi? Cumhurbaşkanı Erdoğan rahatsızlandı mı hasta mı? Sağlık durumu nasıl gezi neden iptal edildi?

Abdülkerim Bardakcı

Cenk Özkacar

Çağlar Söyüncü

Merih Demiral

Ozan Kabak

Kazımcan Karataş

Mert Müldür

Cengiz Ünder

Yusuf Sarı

Hakan Çalhanoğlu

İsmail Yüksek

Orkun Kökçü

Salih Özcan

Salih Uçan

İrfan Can Kahveci

Kerem Aktürkoğlu

Barış Alper Yılmaz

Bertuğ Yıldırım

Umut Nayir

Halil Dervişoğlu

Fenerbahçe'nin A milli futbol takımımız ady kadrosunda yer alan oyuncuları arasında Umut Nayir, İrfan Can Kahveci, İsmail Yüksek, Cengiz Ünder ve Mert Müldür bulunuyor. Fenerbahçe'nin diğer milli takımlara girecek olan oyuncuları ise şu isimler:

Ümit Milli Futbol Takımı: Bartuğ Elmaz

Hırvatistan: Dominik Livakovic

Mısır: Omar Fayed

Slovenya: Miha Zajc

Polonya: Sebastian Szymanski

Sırbistan: Dusan Tadic

Bosna Hersek: Edin Dzeko

Belçika: Michy Batshuayi

Gana: Alexander Djiku

Milli takım arasından sonra ilk lig maçında Fenerbahçe Antalyaspor ile İstanbul'da karşı karşıya gelecek bu maç öncesinde Fenerbahçe sakatlığı nedeniyle Ankaragücü maçını kaçıran Ferdi Kadıoğlu'nu Antalyaspor maçına yetiştirmeye çalışıyor. Ayrıca Fenerbahçe 14 Eylül'de son bulacak transfer dönemi öncesinde bir ön libero transferi yapmak istiyor. Listenin başında Mc Tominay, Jorginho ve Guido Rodriguez var.

Bu oyunculardan birini kadrosuna katması halinde Fenerbahçe'de Crespo, Omar Fayed, Lincoln Henrique ve Luan Peres gibi oyuncuların takımdan ayrılması bekleniyor. Özellikle Luan Peres'in sakatlığı sonrasında lisansının dondurulması gündeme gelmişti. Diğer oyuncuların ise yurt içinde bazı takımlara kiralanması bekleniyor.

Kaynak: Hatice Zeybek