Son günlerin aranan isimlerin başında gelen Fehmi Öztürk “50 milyon dolarlık dolandırıcılıkla karşı karşıya kaldığım yetmezmiş gibi, yine aynı kişiler tarafından şahsım ve ailem ölümle tehdit edildiği bir sürecin içerisindeyim” dedi. Sizler için Fehmi Öztürk kimdir? Ne iş yapıyor? Serveti ne kadar? Gibi soruların detaylarını sizler için araştırdık...

Fehmi Öztürk kimdir? Ne iş yapıyor?

 Inşaat gayrimenkul işletme sahibidir. Sinoplu iş adamları derneği yönetim kurulu üyesidir. Hakkında fazla bilgi bulunmamaktadır.

Fehmi Öztürk'e ne oldu?

Fehmi Öztürk, 50 milyon dolarlık servetini kaybetti. Öztürk uzun zamandır kendisine yönelik tehditlerle yaşadığını ve birçok kez ölümden döndüğünü ifade etti.

Birgün gazetesinin İsmail Arı imzalı haberine göre Fehmi Öztürk, 2014 yılında Fırat Muşlu ile iş ortağı oldu. 2017 yılında bu ortaklığı bitirmek istedi. Fakat ortağı buna razı olmadı. Bu sırada eski AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in liderliğini yaptığı 5 kişilik bir “heyet” devreye girdi.

Fehmi Öztürk kimdir Ne iş yapıyor Serveti ne kadar

Kısa bir süre içinde 50 milyon dolarlık serveti ve 360 milyon dolarlık kentsel dönüşüm ve AVM projesi elinden çıkan Öztürk başına gelenleri şöyle anlattı: “2018’in başlarında hayata geçirilen planla, ilk olarak ortağım Fırat Muşlu şirket içinde kasıtlı olarak bir kriz yarattı. Ardından eski milletvekili Cuma İçten planlı bir şekilde araya girdi. İçten, sorunları dostane bir şekilde çözmede uzman olduğunu iddia etti. Kurulan dost meclisinde ortağım Fırat Muşlu’nun silahlı adamları bana baskı yaptı. Tarihsiz belgeler, senetler imzalamam istendi. Bu dost meclisi tahkim heyeti olarak adlandırıldı, şirketteki paylarımın devri gerçekleştirildi. Servetim zorla ve hileyle elimden alındı.”

Öztürk’ün servetini elinden alan 5 kişilik heyette Süleymancılar Cemaati’nden bir imam olduğu iddia edilen Bayram Karakoç, eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Milletvekili Süleyman Soylu’ya yakın olduğu bilinen Selahattin Tavusbay ile Süleyman Özdemir ve Şükrü Dericisi de bulunuyordu.

Dövüldü, görme kaybı yaşadı

Fehmi Öztürk, Fırat Muşlu tarafından dolandırıldıktan sonra hukuk mücadelesi başlattı. Bu yüzden Muşlu’nun sağ kolu ve koruması olan Cem Özmüş, Öztürk’ü ve oğlunu saldırıya uğrattı. Öztürk’ün bir gözü kalıcı olarak hasar gördü ve yedi saat süren bir ameliyata alındı. Cem Özmüş ise 15 Temmuz 2021’de Kartal sahilinde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Fehmi Öztürk kimdir Ne iş yapıyor Serveti ne kadar (1)

Cem Özmüş’ün yakınları, mahkemede Özmüş’ün Fırat Muşlu’nun kirli işlerini yaptığını, Fehmi Öztürk’e karşı yapılan dolandırıcılığı itiraf etmekle tehdit ettiğini söylediler. Özmüş’ün eşi Pınar Özmüş, “Eşim, Fırat Muşlu’ya ‘Senin kara kutunum benim. Fehmi Öztürk’e yaptıklarını mahkemede anlatacağım’ dedi” şeklinde konuştu.

Fehmi Öztürk hangi partilidir?

Öztürk, İstanbul 3. Bölge bağımsız milletvekili adayı olmuştur. Fakat seçilememiştir.

Fehmi Öztürk kimdir Ne iş yapıyor Serveti ne kadar (2)

Fehmi Öztürk kaç yaşında?

1963 Doğumlu olan Fehmi Öztürk 60 yaşındadır.

Mahmet Fatih Yalçınkaya kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Mahmet Fatih Yalçınkaya kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Fehmi Öztürk aslen nereli?

Fehmi Öztürk aslen Sinopludur

Fehmi Öztürk serveti ne kadar?

Fehmi Öztürk'ün serveti net olarak bilinmemektedir.

Kaynak: Haber- Hatice Zeybek