Vücutta elektriklenme neden olur? Vücuttaki elektriği atmak için ne yapmak gerekir? Vücutta elektriklenme neden olur? Vücuttaki elektriği atmak için ne yapmak gerekir?

Vatandaşlarımızın merak ettiği isimlerden biri haline gelen AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı'nın neden öldüğünü araştırıyor. İşte haberimizin detayları...

Fatma Sevim Baltacı neden öldü? 

Beyoğlu AK Parti İstanbul İl Binası önünde dün akşam bir kaza oldu. Alınan bilgiye göre, il binasına girmek isteyen AK Parti İstanbul Kadın Kolları İl Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı, bir aracın çarpması sonucu yaralandı. Baltacı, çarpışmanın şiddetiyle yere fırladı. Olay yerine gelen sağlık görevlileri, ağır yaralı Baltacı’ya ilk yardımı burada yaptı.

Fatma Sevim Baltacı Neden Öldü (1)

Daha sonra Baltacı, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi’ne ambulansla götürüldü. Hastanede verilen tüm tedavilere rağmen Baltacı tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Baltacı’ya çarpan aracın sürücüsü ise olaydan sonra yakalanarak polis merkezine sevk edildi. Kaza ile ilgili inceleme devam ediyor.

Saliha Demirer: En neşelimiz en gönlü hoş olanımızdı

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı SalDemirer iha Twitter yani X platformu üzerinden yaptığı açıklamada:

Aramızda en güzel kalplimiz, en neşelimiz, en gönlü geniş olanımızdı. Fatma Sevimimiz bugün elim bir trafik kazası sonucu dar-ı bekaya göç etti. Rabbim onu cennetiyle karşılasın, biz ondan razı idik inşallah O da razı olsun.

Ömer Çelik: Çok Üzgünüz

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Açıklamasında, Fatma Sevim Baltacı isimli bir kadın kolları başkan yardımcısının trafik kazası sonucu vefat ettiğini bildirdi.

"İstanbul İl Kadın Kolları başkan yardımcımız Fatma Sevim Baltacı’yı geçirdiği elim trafik kazası sonucu kaybettik.

Değerli yol arkadaşımızın vefatından dolayı çok üzgünüz.

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Teşkilatımızın ve ailesinin başı sağolsun."

Fatma Sevim Baltacı kimdir?

Sevim Baltacı, 1981 yılında İstanbul’da dünyaya geldi ve Trabzon kökenliydi. Eyüp Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde orta ve lise eğitimini bitirdi. Moda-Giyim-Tasarım alanında mesleki eğitim gördü. 2007-2014 yılları arasında tekstil sektöründe Yönetici-Stilist olarak çalışma hayatına atıldı. Daha sonra İlahiyat fakültesine kaydoldu. 2015 yılında Fatih İlçe Kadın Kolları Ar-Ge Birim başkanı olarak siyasete girdi ve 2016-2023 yılları arasında İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesi olarak siyasi faaliyetlerine devam etti.

İl yönetim kurulu üyesi olarak birçok komisyon ve birimde görev üstlendi. (Teşkilat komisyonu, Ar-Ge, Tantım Medya, Shib-AK bülten sorumlusu, Siyaset Akademisi eğitmeni, İl kadın kolları İnsan Hakları Birim Başkanı) İngilizce ve Arapça dillerini konuşabilen Baltacı, en son Sekreterya Birim Başkanı olarak çalışıyordu. İstinye Üniversitesi Adalet bölümü 2. sınıf öğrencisiydi. Baltacı, evliydi.

Kaynak: Haber Merkezi