Son zamanlarda insanlar tarafından en çok merak edilen kişilerden birisi de Esin Övet. Özellikle magazin dünyasını yakından takip eden Övet'in evlelikleri ve özel hayatı çok fazla aranıyor. İşte Esin Övet kimlerle evlendi? Sorusu başta olmak üzere Övet hakkındaki tüm sorulara sizler için cevap verdik...

Esin Övet kimdir? Esin Övet kimlerle evlendi? Esin Övet kaç yaşında ve nereli?

Esin Övet, tanınmış bir magazin gazetecisi ve köşe yazarıdır. 2 Şubat 1976’da İstanbul’da dünyaya gelen Övet, üniversite eğitimine Makine Ressamlığı bölümünde başlamış, ancak 1995’te okulu terk ederek Sabah Gazetesi’nde magazin muhabiri olarak kariyerine başlamıştır.

İnci Taneleri Doktor Elif kim gerçek adı ne? İrem Çıray oynadığı dizi ve filmler İnci Taneleri Doktor Elif kim gerçek adı ne? İrem Çıray oynadığı dizi ve filmler

Kariyerinin ilk haberini 1995 yılının başlarında, İstanbul, Ulus’taki bir okulda Türkan Şoray, Nazan Şoray ve Esin Afşar’ın ağaç dikme etkinliği ile yapmıştır.

Sabah Gazetesi’ndeki görevinden ayrılıp yurtdışına çıkmayı düşündüğü bir dönemde, Star Gazetesi’nden gelen teklif üzerine bu gazeteye geçiş yapmıştır. Star Gazetesi’nde 9 ay çalıştıktan sonra Sabah Gazetesi’ne geri dönmüş ve 2002 yılına kadar burada köşe yazarlığı yapmıştır.

Daha sonra Habertürk gazetesinde “Esin Övet Unisex” adlı köşesinde yazılar yazmış ve aynı zamanda Habertürk kanalında yayınlanan HT Masa programında yer almıştır.

1995’ten beri İstanbul gecelerinin nabzını tutan magazin gazetecisi Esin Övet, yıllar boyunca tanık olduğu, gözlemlediği veya duyduğu olayları 2013 yılında ‘Siz Uyurken’ adlı kitabında toplamıştır.

Esin Övet, sanat ve klip yönetmeni Sedat Doğan ile evliydi ancak 2009 yılında boşandılar.

Beyaz TV’de ‘Söylemezsem Olmaz’ programını Oya Aydoğan, Mert Öğün ve Gizem Hatipoğlu ile birlikte sunmuştur. Ancak 28 Haziran 2014 tarihinde Beyaz TV ile olan bağlantısı sona ermiştir.

Esin Övet sosyal medya hesapları nelerdir?

Esin Övet'in sosyal medya hesapları hakkında çok fazla arama yapılıyor. İşte Esin Övet sosyal medya hesapları şunlardır;

İNSTAGRAM @esinovet

TWİTTER (X) @esinovet

Kaynak: Haber Merkezi