Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde partilerin belediye başkan adayları açıklanmaya devam ediyor.Cumhuriyet Halk Partisi'nin Nazilli ilçesindeki belediye başkan adayı belli oldu. CHP Aydın'da iki ilçe belediye başkan adayının daha ismini duyurdu. CHP Nazilli’de belediye başkan aday adaylığını açıklayan ilk isim Dr. Ertuğrul Tetik oldu.  İsminin açıklanması ile büyük heyecan yaratan Tetik, erk konusu da oldu. İşte o merak edilen sorular; Ertuğrul Tetik kimdir? Aslen nereli? Ertuğrul Tetik eşi kim? Ertuğrul Tetik kürt mü? Ertuğrul Tetik kaç çocuğu var? Ertuğrul Tetik hangi takımlıdır? İşte bu ve buna benzer soruların cevaplarını sizler için araştırdık ve derledik. Haberimizin içeriğindedir...

Ertuğrul Tetik (3)

Ertuğrul Tetik kimdir? Aslen nereli?

5 Ekim 1970 yılında dünyaya gelen Tetik, İzmir Atatürk lisesi'nde okudu. Daha sonra ise Ankara University'de tıp fakültesi'nde eğitim gördü. Gezmeyi çok sevevn Tetik, pek çok ülkeyi de gezme fırsatı bulmuştur.

Babasını küçük yaşta kaybetmiş olup annesine ise de çok bağlıdır. Annesinin ismi Gönül Tetik'tir. Babası ise 16 yıl Kuyucak İlçe Başkanlığı yaptı.

Ertuğrul Tetik

Ertuğrul Tetik hangi takımlıdır?

Ertuğrul Tetik, Fenerbahçeli'dir. Ayrıca Tetik, 1.77 cm olup 67 kilodur. 

Ertuğrul Tetik nerede çalışmıştır?

Ertuğrul Tetik, Nazilli devlet hastasi'nde 30 sene çalıştı. Sonrasında ise T.C Sağlık Bakanlığı'da çalıştı.

CHP Nazilli belediye başkan aday adaylığını açıklayan Dr. Ertuğrul Tetik, akşam saatlerinde parti meclisinin toplanarak karar verdiği aday listesinde yer aldı.

Genel Merkez’de alınan kararla Gamze Yolcu Metin'in adaylıktan çekilmesinin ardından Nazilli’nin adayı Ertuğrul Tetik olarak açıklandı. Ertuğrul Tetik, İlçe Başkanı Naim Atmaca ve partililer eşliğinde bir araya geldi ve coşkuyla karşılandı.

Büyük heyecan yaratan Tetik, İYİ Parti’ye de ittifak çağrısı yaptı.

Seçmenlere kendini tanıtan Ertuğrul Tetik, 16 yıl Kuyucak İlçe Başkanlığı yapan babasından aldığı tecrübe ve terbiyeyle aday olmak istediğini söyledi.

Khaby Lame kimdir hangi ülkede yaşıyor? Khaby Lame hangi dine mensup? Khaby Lame kimdir hangi ülkede yaşıyor? Khaby Lame hangi dine mensup?

BABADAN TECRÜBELİ

Tetik, “Teşkilattan çok şey öğrendim O terbiyeyi onlardan aldım. O terbiyenin ne olduğunu adaylığım olursa ve başkanlığı kazanırsam insanlar da görecek. 30 yıl Devlet Hastanesi’nde hizmet verdim.

CHP’li kim derseniz oradaki herkes Ertuğrul Tetik diyecektir. Teşkilatım, halkım uygun görürse bu işi layıkıyla yapacağımı düşünüyorum.” dedi.

Nazilli Devlet Hastanesi’ndeki 30 yıllık görev süresi boyunca ilçenin dertlerini dinlediğini belirten Tetik, o sorunlara çözüm bulmak için geldiğini anlattı.

Tetik, “Nazilli’de Yavuz Kaynar’dan beri CHP belediyeciliği yoktu. Rahmetli Yavuz amcanın bir lafı vardı. Der ki; ‘Ben doktor olarak çocuklarınıza baktım.

Şimdi Nazilli’ye bakmak için geliyorum’ Bu benim için çok önemliydi. Ben de Nazilli’de günde 100 hasta bakıyorum. Nazilli ve köylerinde her eve girip çıktım, dertlerini dinledim ve dertlerine çare bulmaya geldim.” diye konuştu.

ÇERÇİOĞLU İLE İLİŞKİLER

Teşkilatla iç içe çalışmak istediğini üzerine basarak vurgulayan CHP’li Ertuğrul Tetik, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile de iyi ilişkiler kuracağını söyledi.

Seçimlere tek başına gireceğini açıklayan İYİ Parti’ye de ittifak çağrısında bulunan Tetik, “Bir zaman beraber yürüdük. Ayrımız yok gayrımız yok.

Yerelde çalışıyoruz. Nazilli’mizin daha iyi olması için mücadele edeceğiz. Onlar da bunu istiyorsa beraber yine çalışılabiliriz." ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Örgütü belediye başkanı adayının PM tarafından Ertuğrul Tetik’in belirlenmesinin ardından, “Halk kazanacak, Nazilli kazanacak." dedi.

HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ

Kazanan halk olsun diyen Aslı Ökmen, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Özlem Çerçioğlu ve Nazilli Belediye Başkan Adayımız Sn. Dr. Ertuğrul Tetik ile birlikte yeniden tarih yazacağız.

2019 seçimlerinde verilen emekleri şahsi çıkarlar uğruna gasp edenleri unutmadan, derdi koltuk olan değil derdi Nazilli olan bir belediyecilik anlayışı için hep birlikte mücadele edeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partimizin en genç üyesinden, yaşça en büyük üyesine kadar partimizin tüm paydaşlarını vereceğimiz mücadeleye, göstereceğimiz özveriye davet ediyorum.

Önce Nazilli, önce bu ülkenin geleceği diyerek yüreğinde yarınlara dair umudu büyüten tüm halkımızı mücadelemize davet ediyorum. Birlikte büyüyecek, birlikte mücadele edecek ve birlikte kazanacağız.

Haydi Nazilli. Birlikte, hep birlikte mücadelemizin adı zafer olsun, kazanan halk olsun” ifadelerini kullandı.

CHP ilçe başkanı Aslı Ökmen’de Konuyla ilgili ilk açıklamasını yaptı. Başkan Adayı Dr. Ertuğrul Tetik Nazilli’ye hayırlı olmasını dileyen Başkan Ökten, “Cumhuriyet ışığının yansıması ile birlikte sosyal belediyecilik anlayışının ilçemizin her bir köşesinde var olması için vereceğimiz mücadele tarihe not olarak düşecektir.

Her bir hanemizin her sofrasında, her sokağımızın her bir köşe başında, umudunu gönlünde besleyen her bir vatandaşımızın baktığı her yerde var olacak ve Nazillimizi rant zihniyetinden teslim alacağız.”

Kaynak: Hatice Zeybek