Bir otomobilde meydana gelen silahlı saldırı sonucu 6 kişi hayatını kaybederken, Yunan medyası ölenlerin Türk vatandaşı olduğunu bildirdi. Olayın ardından ortaya atılan iddialar ise ülkeyi sarsıyor.

Yunan polisi, kimliği henüz belirlenemeyen silahlı kişilerin öğleden sonra Lutsa'da gerçekleştirdiği 25 kurşunla dolu saldırıyı araştırıyor. Saldırıya uğrayan aracın içinde bulunan altı kişiden beşinin ölü olduğu fotoğrafları yayınladı. Yunan medyası, olayda hayatını kaybedenlerin Türk vatandaşı olduğunu açıkladı.

Ersu Büyüktunç Öldü Mü?

Olayın detayları hala netleşmese de, ilk haberlere göre saldırının uyuşturucu ticareti veya mafya hesaplaşmasıyla ilgili olabileceği söyleniyor. Ancak en dikkat çekici iddia, öldürülenlerin Barış Boyun çetesine üye oldukları yönünde. İddialara göre, bu kişiler arasında yer alanlardan birinin Ersu Büyüktunç olduğu belirtiliyor.

Yunan medyası, olayın gizli servislerle bağlantılı olabileceğini öne sürdü. Kimliği belirsiz faillerin olay yerinden kaçtığı iddia edilen bir motosiklet ve siyah bir aracın izini sürüyorlar.

Ölenlerin hem Türk hem de Fransız kimlik belgesi taşıdığı kaynaklara dayandırılarak duyurulurken, polisler bu belgelerin orijinalliğini incelemeye aldı. Ayrıca, ölen kişilerin Yunanistan ve Fransa'da uyuşturucu kaçakçılığına karıştıkları iddia ediliyor.

Bir kaynak, "Şu an aynı araçta ölü bulunanların aynı çeteden olup olmadığı bilinmiyor. Belki bazıları rakip çeteden olabilir" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan rahatsızlandı mı hasta mı? Sağlık durumu nasıl gezi neden iptal edildi? Cumhurbaşkanı Erdoğan rahatsızlandı mı hasta mı? Sağlık durumu nasıl gezi neden iptal edildi?

Barış Boyun çetesinin adı, geçtiğimiz yıllarda birçok cinayetle anılmıştı. Bu çetenin liderlerinden biri olan Jovica Vukotiç, kırmızı bültenle aranırken İstanbul'da öldürülmüştü. Çetenin son dönemde 'motosiklet kullanılan infazlarla' dikkat çektiği biliniyor. Liderleri Barış Boyun'un da İtalya'da olduğu söyleniyor.