Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş eşi kimdir diye oldukça merak edilmektedir. Peki, Erkan Baş eşinin adı nedir?

Ünlü siyasetçinin eşinin kim olduğunun yanı sıra Erkan Baş eşi ne iş yapıyor diye de en çok merak edilen konular arasındadır. Bu yazımızda sizlere Erkan Baş eşi ve çocukları ile ilgili bilgiler vereceğiz. İşte detaylar…

Erkan Bas Esi Kimdir 2

Erkan Baş Eşi Kimdir?

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’ın eşinin ismi Gülçin’dir. Ünlü siyasetçinin Gülçin Savurur Baş ile uzun süredir devam eden evliliğinden iki çocuğu vardır.

Gülçin Baş Kimdir?

Erkan Baş, evli ve iki çocuk babasıdır. Eşi Gülçin Savurur Baş kimdir diye pek çok kişi tarafından merak edilip araştırılmaktadır.

Gülçin Savurur Baş’ın hayatı hakkında pek bir bilgi bulunmamaktadır. Erkan Baş ve Gülçin Savurur Baş çifti özel bir yaşam tarzı benimsedikleri için kişisel hayatları hakkında pek bir bilgi paylaşmamaktadırlar.

Gülçin Savurur Baş Ne İş Yapıyor?

Erkan Bas Esi Kimdir 3

Erkan Baş’ın eşi kim öğrendikten sonra sıra geldi eşi Gülçin Savurur Baş’ın ne iş yaptığına... 
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Gülçin Savurur Baş’ın kişisel hayatı ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Gülçin Savurur Baş’ın kaç yaşında olduğu, nereli olduğu ve ne iş yaptığı ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Gülçin Savurur Baş Sosyal Medya Kullanıyor Mu?

Erkan Bas Esi Kimdir 5

Gülçin Savurur Baş’ın ulaşılabilen tek sosyal medya hesabı “@Gulcinsavurur” kullanıcı ile yer aldığı Twitter’dır. Burada zaman zaman eşi ile ilgili paylaşımları yapmaktadır.

Güncel olarak 1.636 takipçisi bulunan Gülçin Savurur Baş’ın Twitter haricinde başka bir sosyal medya hesabı bulunmamaktadır.

Erkan Baş Kimdir?

Erkan Baş eşi kimdir sorusuna cevap verdikten sonra biraz da Erkan Baş’ın kim olduğu konusuna değinelim…

Erkan Baş, 14 Temmuz 1979 tarihinde Almanya'nın Berlin kentinde dünyaya gelmiştir. Kendisi aslen Boşnak’tır. Ailesinin Yugoslavya'daki soyadı Jusovic’dir. 

Erkan Baş’ın babası II. Dünya Savaşı sonrasında Almanya’ya giden işçilerden birisidir. Annesi ise bir dönem tekstil işçiliği yapmış bir ev kadınıdır.

Erkan Baş; ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamlamış, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi bölümünde tamamlamıştır.

Bilim Tarihi bölümünde yüksek lisans yapan Erkan Baş, mezun olduktan sonra Bilim Tarihi Araştırmaları isimli bir dergide genel yayın yönetmenliği yapmıştır.

Genel yayın yönetmenliği yaparken bir yandan da İstanbul Teknik Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri bölümünde misafir öğretim görevlisi olarak dersler vermiştir.

Erkan Baş Siyasi Kariyeri

Erkan Bas Esi Kimdir 6

2008 yılında üniversitedeki yemekhane işçilerinin yapmış olduğu eyleme katılması sebebiyle okul yönetimi tarafından disiplin cezası verilmiştir. Bunun üzerine Erkan Baş yüksek lisans eğitimini yarım bırakmıştır.

2009 yılının başlarında Türkiye Komünist Partisi'nde (TKP)  genel başkanlık görevine getirilen Erkan Baş, çok genç yaşta siyasete atılmıştır. 

Selim Akar kimdir? Selim Akar kaç yaşında? Selim Akar ne iş yapar? Selim Akar kimdir? Selim Akar kaç yaşında? Selim Akar ne iş yapar?

2014 yılında Halkın Türkiye Komünist Partisi'nde (HTKP) genel sekreterlik yapmaya başlayan Erkan Baş, 2017 yılında Türkiye İşçi Partisi’ni kurmuştur.

2018 Türkiye genel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi'nden (HDP) milletvekili seçilmiş, 11 Ekim 2018 tarihinde Türkiye İşçi Partisi'ne (TİP) geçerek burada genel başkan seçilmiştir. 

Günümüzde hâlâ Türkiye İşçi Partisi’nin genel başkanlığını yapmaktadır. Siyasetçi kimliği yanında aynı zamanda yazarlık kimliği de bulunmaktadır.

2021 yılında Yaşamak İçin Sosyalizm başlığını taşıyan, kapitalizme ve güncel problemlere yer verdiği kitabını yayımlamıştır.
Şu anda Gülçin Savurur Baş ile evli olan Erkan Baş’ın iki çocuğu bulunmaktadır.

Erkan Baş Sosyal Medya Kullanıyor Mu?

Erkan Baş’ın eşi Gülçin Savurur Baş’ın sadece Twitter kullanmasının yanı sıra Erkan Baş sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmaktadır. 

Erkan Baş’ın @erkbas.tip kullanıcı adıyla yer aldığı bir Instagram hesabı bulunmaktadır. Hesabında 517 bin takipçisi bulunan Baş, Instagram’ı aktif bir şekilde kullanmaktadır.

Erkan Baş’ın Instagram yanında kullandığı bir başka sosyal medya platformu da Twitter’dır. Twitter platformunda @erkbas kullanıcı adı ile yer alan Erkan Baş’ın 1 milyon 171 bin 445 takipçisi bulunmaktadır.

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan Erkan Baş, Twitter platformunda Instagram platformuna göre daha fazla paylaşım yaptığı görülmektedir.

Kaynak: Hatice Zeybek