Sarıgöl'ün Ahmetağa mahallesinde beş adayın yarıştığı muhtarlık seçiminde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde muhtar adaylığını açıklayan %60 engelli 46 yaşındaki Himmet Bursal seçimi kazandı.

Ahmetağa mahallesinde doğup büyüyen 46 yaşındaki Himmet Bursal, henüz 1 yaşınadayken geçirdiği çocuk felci nedeniyle %60 ortopedi engellisi olmuştu. Zor bir çocukluk dönemi geçiren Bursal, içinde bulunduğu duruma karşı hayata küsmedi. 22 yıl boyunca ayakkabı boyacılığı ve düğünlerde çerez satarak ailesini geçindiren 1 çocuk babası Himmet Bursal, engellerin zihinlerde olduğunu belirterek 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri için 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde muhtar adaylığını açıklamıştı.

Seçim gününe kadar azimle çalışan Himmet Bursal, mahallesinde girilmedik gönül tıklanmadık kapı bırakmadı. Seçimde ise azmi ve gönüllerde kurduğu taht sayesinde seçimi kazanarak Ahmetağa mahallesi muhtarı seçildi.

Seçim sonrası açıklama yapan Bursal, “Engelli olmak hayatın sonu değil. Hayat çok güzel, zihinler engelli olmasın. İnsan yeter ki istesin, azm etsin, yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Ben de bu anlayışla hayata hiç küsmedim, mücadele ettim. Evlendim, ailemi kurdum, 1 çocuğum oldu. Engelli bireylerin azimli olduğu sürece başaramacağı hiç birşey yok üşüncesiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, 31 Mart seçimlerinde doğup büyüdüğüm mahalleme muhtar adaylığımı açıklamıştım. Bana inanan ve güvenen ekibimle beraber çalışmalarımızı tamamlayıp seçim gününü bekledik. Sağolsun mahallem teveccüh gösterip beni muhtar seçti.

Bu başarı engelli kardeşlerime örnek olsun istiyorum. Onlara şunu göstermek istiyorum ki, engelli olmak hayatın sonu değil, başlangıcıdır. Engelli olmak, hayatın zorluklarına karşı mücadele etmek, başarıya ulaşmak için bir engel değil, bir motivasyondur. Mahalleme verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Himmet Bursal

Şenol Güneş TFF başkanlığına aday olacak mı? TFF'nin yeni başkanı Şenol Güneş mi olacak? Şenol Güneş TFF başkanlığına aday olacak mı? TFF'nin yeni başkanı Şenol Güneş mi olacak?

Muhabir: Hatice Zeybek