NBA'de forma giymiş bir basketbolcu olan Enes Kanter son olarak İsrail-Filistin savaşında İsrail tarafında tutum göstererek çok büyük tepki almıştı.

Hakkında internet ortamlarında çok fazla arama olan Kanter'e yönelik birçok soru soruluyor. İşte Enes Kanter hakkında sorulan soruların cevaplarını sizler için verdik. Detaylar için haberimizi okumaya devam ediniz...

Enes Kanter kimdir?

Enes Kanter; 20 Mayıs 1992, son olarak National Basketball Association (NBA) takımlarından Boston Celtics forması giyen Türk-Amerikan profesyonel basketbol oyuncusudur. Ayrıca eski bir WWE 24/7 Şampiyonu olduğu kısa bir profesyonel güreş kariyeri de vardır.

Ali Sinanoğlu kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Ali Sinanoğlu neden gündem oldu? Ali Sinanoğlu kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Ali Sinanoğlu neden gündem oldu?

Türk bir ailenin çocuğu olarak İsviçre'de doğmuş, Türkiye'de büyümüş ve gençliğinde Amerika Birleşik Devletleri'ne taşınmıştır. Kanter 2011 NBA draftında Utah Jazz tarafından üçüncü sırada seçilmiştir.

Bir pivot olan Kanter, on bir yıllık kariyeri boyunca beş NBA takımında oynadı. 2008-2015 yılları arasında Türk milli takımını uluslararası arenada temsil etti.

Kanter'in anne ve babası Türk'tür. Babası Mehmet Kanter, Zürih Üniversitesi'nden doktorasını aldı. Aile daha sonra Kanter'in büyüdüğü Türkiye'ye döndü.

Mehmet Kanter Trakya Üniversitesi'nde histoloji ve genetik profesörü oldu. Kanter'in annesi Gülsüm Kanter hemşiredir. Kanter'in üç küçük kardeşi vardır: iki erkek kardeş (basketbolcu Kerem Kanter dahil) ve bir kız kardeş.

İkinci sınıftan itibaren Türkiye'deki Gülen hareketinin bir parçası olan Hizmet'e bağlı okullara devam eden Kanter, Ankara'da yaşadı ve daha sonra gençliğinde profesyonel basketbol oynamak için İstanbul'a taşındı.

Kanter 17 yaşındayken basketbol oynamak için Amerika Birleşik Devletleri'ne taşındı. Henderson, Nevada'daki Findlay Prep'e ve ardından Beckley, Batı Virginia'daki Mountain State Academy'ye gitti; profesyonel olarak basketbol oynarken Nike ile yaptığı sözleşme nedeniyle her iki okul da lise basketbolu oynamasına izin vermedi.

Kanter daha sonra Simi Valley, Kaliforniya'daki Stoneridge Hazırlık Okulu'na gitti ve burada bir sezon basketbol oynayabildi.

Enes Kanter terörist mi?

Enes Kanter fetö yapılanması kapsamında Fethullah Gülen'e olan yakınlığı ile karşımıza çıkıyor. Fethullah Gülen'i manevi babası olarak tanımlayan Enes Kanter ülkemizde bir teörist olarak biliniyor. 

Kaynak: Haber Merkezi