Enes Batur Türkiye'nin en büyük sosyal medya fenomenleri arasında yer alıyor. Enes Batur hakkında insanlar pek çok soru soruyorlar. Bu sorulardan bir taneside Enes Batur telefon numarası 2023 nedir? Sorusunun cevabı haberimiz içerisinde yer alıyor.

Enes Batur telefon numarası 2024

Enes Batur, Ankara’da 9 Nisan 1998 tarihinde dünyaya gelmiştir. Tam adı Enes Batur Sungurtekin’dir. Anne ve babası hemşire ve polistir. Enes Batur, üniversite eğitimine Antalya Bilim Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde başlamış, daha sonra Nişantaşı Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’ne geçiş yapmıştır.

Enes Batur, YouTube’da 2012 yılından itibaren video paylaşmaktadır. Videolarında oyun, komedi, vlog ve eğlence içerikleri sunmaktadır. Nisan 2023 itibarıyla YouTube kanalında 16 milyon abone ve 9.8 milyar izlenme sayısına ulaşmıştır.

Enes Batur, Türkiye’nin en ünlü YouTuber’larından biridir. İki sinema filmi çevirmiş ve birçok ödül kazanmıştır. Enes Batur’un ilk filmi Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?, 2018 yılının Ocak ayında gösterime girmiş ve çok beğenilmiştir. Enes Batur Gerçek Kahraman adlı ikinci filmi ise 2019 yılının Mayıs ayında vizyona girmiş ve yine çok izleyici toplamıştır. Enes Batur, 2018’de Altın Palmiye Ödülleri’nde Yılın Sosyal Medya Fenomeni seçilmiştir.

Enes Batur’un eski kız arkadaşı Başak Karahan da bir YouTuber’dır. Enes Batur, 2019 yılında Damla Aslanalp ile evlendiğini söylemiş, fakat sonra bunun bir şaka olduğunu belirtmiştir. Enes Batur’un mor rengi, kabak dolması, makarna, hamburger, et ve pirzola yemeyi sevdiği bilinmektedir. Burcu Koç’tur. Sigara ve alkol kullanmadığı gibi, gece kulübü gibi yerleri de tercih etmediği söylenmektedir.

İyi saatte olsun ne demek? İyi saatte olsun kime denir? İyi saatte olsun ne demek? İyi saatte olsun kime denir?

Enes Batur’un yabancı YouTube ünlülerinin içeriklerini kopyaladığını ortaya çıkaran bir video, 4 Ağustos 2019’da JT isimli YouTube kanalı tarafından paylaşıldı. Videoda, PewDiePie ve MrBeast gibi isimlerin videolarının, Enes Batur tarafından konuşmalar ve konular açısından neredeyse aynen tekrarlandığı gösterildi. JT, ayrıca Enes Batur’un PewDiePie’ın popüler olan Minecraft serisinden esinlenerek çok benzer bir kapak fotoğrafı kullandığı bir videoyu da “ifşa etti”.

Enes Batur, bu videoyu YouTube’a telif hakkı ihlali gerekçesiyle şikâyet etti (copystrike). Fakat gerçekte böyle bir ihlal olmadığı için videoya konulan uyarı kaldırıldı. JT ise Enes Batur’u sahte bir telif hakkı şikâyeti yapmakla itham etti ve YouTube’un kurallarını çiğnediği için kanalının kapatılması gerektiğini savundu.

Kaynak: Enes Kocatürk