Elon Musk, birçok başarılı şirketin kurucusu ve CEO’su olan dünyaca ünlü bir iş insanı, mühendis, mucit ve girişimcidir.  Tesla, SpaceX, Neuralink ve The Boring Company gibi şirketlerin kurucusu ve CEO’su olan dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk'ın özel hayatıda merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD'de görüşen Elon Musk'un yanında eşinin olması merak konusu oldu. Peki Elon Musk'ın eşi kim? Elon Musk'un kaç eşi var? Elon Musk karısı kim? Sorularının cevabı haberimizin detayında.

Elon Musk'ın Eşi kim? Elon Musk'ın kaç eşi var?

Tosca Musk, Elon’un kız kardeşi ve yönetmen olarak çalışıyor. Kendi şirketi Musk Entertainment ile birçok film yapmış. Elon, ilk eşini Justine Wilson ile tanıştığı zaman Ontario Kraliçe Üniversitesi’nde okurken bulmuş. 2000’de nikah kıydılar ve 2008’de ayrıldılar. İlk çocukları Nevada Alexander Musk, daha on haftalıkken ani bebek ölüm sendromundan (SIDS) hayatını kaybetti. Sonra beş tane daha oğlu oldu: 2004’te ikizler, 2006’da da üçüzler. Hepsi de in vitro fertilizasyon yöntemiyle dünyaya geldi. Beş oğlunun velayetini ortaklaşa aldılar.

2008’de Elon, İngiliz oyuncu Talulah Riley ile sevgili oldu ve 2010’da evlendiler. 2012’nin başında Elon, Riley ile olan dört yıllık ilişkisini bitirdiğini duyurdu. 2013’ün ortasında Elon ve Riley tekrar evlendiler. 2014’ün sonunda Elon, Riley’den ikinci kez boşanmak için dava açtı ama sonra vazgeçti. 2016’nın başında medya, boşanma sürecinin yeniden başladığını haber verdi. Bu sefer Riley, Elon’a boşanma davası açtı. Boşanma davası 2016’nın sonunda tamamlandı.

Ardahan'ın en lüks ve elit ilçesi hangisi? Ardahan'ın en lüks ve elit ilçesi hangisi?

Elon, 2016 yılında Amerikalı oyuncu Amber Heard ile birlikte olmaya başladı ama bir yıl sonra ayrıldılar.

2018’in başında Elon ve Kanadalı müzisyen Grimes, birlikte olduklarını açıkladılar. 2020’nin başında Grimes’in hamile olduğu ortaya çıktı. Grimes, 4 Mayıs 2020’de doğum yaptığını söyledi. Elon, çocuklarına “X Æ A-12” ismini verdiklerini iddia etti. Eylül 2021’de ilişkileri çeşitli nedenlerden dolayı sona erdi.

Elon Musk'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoağn

Kaynak: Haber Merkezi