Ülkemizdeki birçok belediye, ekim ayında da vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli projeleri hayata geçirmeye devam ediyorlar. Kasım ayının başlamasıyla birlikte, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yapacağı sosyal yardım ödemelerinin, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın vereceği tarımsal desteklerin hangi tarihlerde ve nasıl gerçekleştirileceği vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor.

EKMEK FİYATLARI

Her iki bakanlıktan gelecek olan açıklamalar vatandaşların ilgisini çekerken, farklı belediyelerin yürüttüğü projeler hakkında da araştırmalar sürüyor. Bu bağlamda, bazı belediyeler halk ekmek projelerini ve fiyatlarını resmi internet sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından duyurmaya başladı.

Ekmek 5,5 TL oldu mu?

ekmek 5,5 tl oldu (1)

Asgari ücretin yüzde 34 oranında arttığı yaz mevsiminin ortalarında, enflasyonun yükselişi ve maliyetlerin artması gibi nedenlerle ülke çapındaki fırıncılar ekmek fiyatlarında değişiklik istediler. Bu talep sonucunda, ülke genelindeki birçok ilde ekmek fiyatlarına zam geldi.

Kasım ayına girilmesiyle birlikte, güncel ekmek fiyatları hakkında araştırmalar yapılırken, belediyeler de halk ekmek projelerine dair bilgi paylaşıyorlar. Bu kapsamda, Lüleburgaz Belediyesi de 1 Kasım tarihi itibaren halk ekmeğin 5,50 TL’ye satılacağını duyurdu. Belediyenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada:

‘’Halk Ekmek Büfelerimiz 1 Kasım itibariyle 3 ayrı noktada vatandaşımıza hizmet vermeye başlıyor. Tüm halkımıza hayırlı olsun. Üç ayrı noktada biner adet olmak üzere günlük toplam 3 bin adet ekmek satışı olacaktır. Ekmek satış fiyatı 5.5 TL olarak belirlenmiştir. Kişi başı ekmek satışı 5 adet ile sınırlandırılmıştır’’ ifadelerine yer verildi.

Kasım ayı ekmek fiyatlarında son durum nedir?

EKMEK FİYAT

Lüleburgaz Belediyesi, 5.50 TL’ye ekmek satacağını duyurduğu 1 Kasım tarihinden itibaren yeni ekmek fiyatının geçerli olduğunu açıkladı. Bu arada, diğer belediyelerin de halk ekmek projelerini uygulayıp uygulamadığı vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Halk ekmek fiyatları hakkında bilgi almak isteyenler, belediyelerin resmi internet sitelerini veya sosyal medya hesaplarını takip edebilirler. Belediyeler, halk ekmek fiyatları ile ilgili güncel bilgileri resmi internet sitelerinde veya sosyal medya hesaplarında yayınlayabiliyor.

Manisa konteyner ev fiyatları 2023 Manisa konteyner ev fiyatları 2023

Halk ekmek fiyatlarına dair son gelişmeleri öğrenmek ve ayrıntılı bilgi edinmek isteyen kişiler, belediyelerin resmi internet sitelerine ya da sosyal medya hesaplarına göz atabilirler.

Kaynak: Haber Merkezi