Ekmas Korusu, doğal güzelliği ile ziyaretçilerini büyülüyor. Koru, 100 dönümlük bir alana yayılmış ve çam, sedir, okaliptüs, ıhlamur, akçaağaç gibi birçok ağaç türüne ev sahipliği yapıyor. Peki Ekmas Koru nerede? Ekmas sahibi kim? İşte ayrıntılar...

Ekmas Koru nerede? 

EKMAS Koru, İzmir, Menemen'in Yahşelli Mahallesi'nde doğayla iç içe bir yaşam vadeden bir konut projesidir. Çam ormanları ve zeytin ağaçlarıyla çevrili bu proje, sakinlerine huzurlu ve keyifli bir yaşam alanı sunuyor.

Ekmas Koru Nerede Ekmas Sahibi Kim (1)

Ekmas sahibi kim?

EKMAS Koru, 35 yıllık köklü bir geçmişe sahip EKMAS Group tarafından hayata geçirilen bir konut projesidir. 15 farklı sektörde faaliyet gösteren EKMAS Group, Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Ekmekçioğlu liderliğinde, EKMAS Koru projesiyle doğayla iç içe bir yaşam vadediyor.

Ekmas Koru Nerede Ekmas Sahibi Kim (2)

Ekmas Group

EKMAS Group'un hikayesi 1980'li yılların başında, Rafet Ekmekçioğlu'nun girişimci ruhuyla başladı. İlk adım, yangın korunum ve söndürme sistemleri sektöründe faaliyet gösteren Yıldız Yangın'ın kurulmasıydı. Bu ilk adımın ardından, 1990'lı yıllar EKMAS Group için hızlı bir büyüme ve genişleme dönemi oldu. İnşaat, mühendislik ve otomotiv sektörlerine yapılan yatırımlar, A Yangın'ın sektör lideri konumuna yükselmesini sağladı.

2000'li yıllar, EKMAS Group'un uluslararası pazara açılımı ve enerji ve gayrimenkul gibi yeni sektörlere giriş yaptığı bir dönüm noktası oldu. Bu dönemde grup, yatırımlarını ve faaliyetlerini genişleterek Türkiye'nin önde gelen holdinglerinden biri haline geldi.

YouTube bu bölgede kullanılamıyor nasıl kapatılır? YouTube bu bölgede kullanılamıyor nasıl kapatılır?

2010'lu yıllarda EKMAS Group, sürdürülebilirlik ve yenilikçilik alanlarına odaklanarak vizyonunu daha da güçlendirdi. Grup, yatırımlarını ve faaliyetlerini genişletmeye devam etti. 2020'li yıllara gelindiğinde ise EKMAS Group, 15 farklı sektörde faaliyet gösteren 30'dan fazla şirkete sahip, Türkiye'nin en saygın ve değerli holdinglerinden biri haline geldi.

Özgür Ekmekçioğlu kimdir?

Özgür Ekmekçioğlu, EKMAS Group’un kurucusu ve başkanıdır. Üçüncü nesil Ekmekçioğlu Ailesi üyesidir. Babası Rafet Ekmekçioğlu, Ankara Üniversitesi’nden metalürji mühendisi olarak mezun olmuştur. EKMAS Group, beş farklı alanda hizmet veren bir aile işletmesidir. Özgür Ekmekçioğlu, 2010 yılında EKMAS Group’u hayata geçirmiş ve kısa zamanda sektörlerde öne çıkmıştır. Özgür Ekmekçioğlu, İzmir’e otomotivden 10, futboldan beş, inşaattan ise üçü uluslararası olmak üzere dört ödül kazandırmıştır. Toplamda 19 ödülün sahibi olmuştur.

Kaynak: Haber Merkezi