Avrupa Voleybol şampiyonasında şampiyonluk yaşayan Kadın Voleybol milli takımımızın başarılı oyuncularından birisi de Ebrar Karakurt. Karakurt oynadığı başarılı oyun özel hayatı ilede sık sık gündemde olmayı başarıyor. Ebrar Karakurt hakkında internet kullanıcıları pek çok soru soruyor. İşte o sorulardan olan Ebrar Karakurt'un hayat hikayesi ne? Ebrar Karakurt neden gündemde? Gibi soruların cevaplarına haberimiz içerisinde ulaşabilirsiniz.

Ebrar Karakurt'un hayat hikayesi ne?

Ebrar Karakurt, Türk voleybolunun parlayan isimlerinden biridir. VakıfBank Spor Kulübü’nde voleybola başlayan Karakurt, hem yıldızlar hem de gençler seviyesinde Türkiye şampiyonu olmuştur. A Takım kadrosuna giren Karakurt, 2018 yılında VakıfBank A Takımı’na terfi etmiş ve 1 Kulüpler Dünya Şampiyonası Şampiyonluğu ve 1 Türkiye Ligi Şampiyonluğu elde etmiştir.

Karakurt, ayrıca Türkiye kadın millî voleybol takımının da vazgeçilmez oyuncularından biridir. Millî takım ile birlikte 2018, 2021 ve 2023 yıllarında FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi’nde sırasıyla gümüş, bronz ve altın madalya kazanarak tarihe geçmiştir. Bunun yanında 2019 ve 2021 Avrupa Şampiyonası’nda gümüş ve bronz, 2023 Avrupa Şampiyonası’nda ise altın madalya almıştır.

Ebrar Karakurt'un hayat hikayesi ne SG Ebrar Karakurt neden gündemde

Ebrar Karakurt, Türk voleybolunun yıldız isimlerinden biridir. 2000 yılında Balıkesir’de doğan Karakurt, 1,96 metrelik boyuyla pasör çaprazı pozisyonunda görev yapmaktadır. Voleybola 12 yaşında VakıfBank Spor Kulübü’nde başlayan Karakurt, hem kulüp hem de milli takım düzeyinde birçok başarı ve ödül elde etmiştir. 2023 yılında Türkiye kadın millî voleybol takımının önemli bir parçası olan Karakurt, U18 Milli Takımı ile katıldığı Dünya Şampiyonası’nda En İyi Smaçör ödülünü almıştır.

Ebrar Karakurt, voleybol kariyeri boyunca birçok başarıya imza atmış genç bir sporcudur. Bazı basın organları ve kişiler, özel hayatıyla ilgili olumsuz yorumlarda bulunmuşlarsa da, voleybol camiası ve sosyal medya kullanıcıları ona büyük bir destek vermiştir. Karakurt, kendisini hedef alan eleştirilere karşı bir video yayınlayarak yanıt vermiştir. Ebrar Karakurt’un boyu 1.96 metre, smaç yüksekliği 321 cm ve blok yüksekliği 310 cm’dir.

Son Dakika! Emekliler Bayram Edecek Tam 20 Bin TL Promosyon Geliyor Son Dakika! Emekliler Bayram Edecek Tam 20 Bin TL Promosyon Geliyor

Ebrar Karakurt, 2018 yılında Vakıfbank A takımına katılan ve 3 yıl boyunca bu takımda oynayan başarılı bir voleybolcudur. 2021 yılında İtalya’nın Igor Gorgonzola Novara takımına transfer olan Ebrar, hem kulüp hem de milli takım düzeyinde birçok başarı elde etmiştir. Ebrar, en son olarak 2023 Milletler Ligi’nde milli takımıyla şampiyonluk sevinci yaşamıştır.

Ebrar Karakurt'un hayat hikayesi ne SG Ebrar Karakurt neden gündemde SG

Ebrar Karakurt neden gündemde?

Ebrar Karakurt, Türkiye’nin ve İtalya’nın Igor Gorgonzola Novara takımının voleybol yıldızıdır. Karakurt, özel hayatıyla da magazin haberlerine konu olmuştur. Karakurt’un bir kadınla aşk yaşadığı iddiası, sosyal medyada fotoğraflarıyla ortaya çıkmıştır. Ebrar Karakurt’un aşkını ilan ettiği iddia edilen kişi ise oyuncu İrem Tuncer’dir. İrem Tuncer, sosyal medya hesabından Ebrar’la fotoğrafını paylaşıp “Aşık oluyorum” yazarak aşklarını duyurduğu şeklinde yorumlanmıştır.

Kaynak: Hatice Zeybek