A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın yıldız oyuncusu Ebrar Karakurt, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nda finale yükselirken, sosyal medyada bazı tepkilerle karşılaştı.

Ebrar Karakurt neden tepki çekti? Ebrar Abdülhamid Han olayı nedir? İşte cevaplar...

Ebrar Karakurt neden tepki çekti Ebrar Abdülhamid Han olayı nedir 2

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın yıldız oyuncusu Ebrar Karakurt, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nda finale yükselirken, sosyal medyada bazı tepkilerle karşılaştı. Karakurt’un bir takipçisine verdiği ‘Boş yapma Abdülhamid’ yanıtı, Osmanlı padişahı Abdülhamid Han’a hakaret olarak algılandı ve milli oyuncu hakkında eleştiri ve savunma kampanyaları başladı.

Ebrar Karakurt, İtalya maçı sonrası Instagram hesabından ‘Savaşa savaşa kazanıyoruz’ paylaşımı yaptı. Bir takipçisi, bu paylaşımın altına ‘Müslüman Türk Milleti olarak sana tahammül etmeye devam ediyoruz…’ diye yorum yazdı. Ebrar Karakurt, bu yoruma ‘Boş yapma Abdülhamid’ diye yanıt verdi. Bu yanıt, sosyal medyada büyük bir tartışma yarattı. Bazı kişiler, Ebrar Karakurt’un Osmanlı padişahı Abdülhamid Han’a hakaret ettiğini iddia ederek milli oyuncuyu eleştirdi. Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner, Ebrar Karakurt’un milli takımdan ihraç edilmesi gerektiğini savundu.

Akbank Kampanyası Bugün Başladı! Başvuru Yapanlar 2500 TL Chip-Para Akbank Kampanyası Bugün Başladı! Başvuru Yapanlar 2500 TL Chip-Para

Ebrar Karakurt neden tepki çekti Ebrar Abdülhamid Han olayı nedir 1

Ebrar Karakurt ise konuyla ilgili bir açıklama yaptı. ‘Söz konusu arkadaşımızın ismi Ahmet, Mehmet veya Berke olabilirdi. Konu başka yerlere çekilmeye çalışılıyor. Pazar günü büyük bir maçımız var, ona konsantreyim. Ülkeme sevgiler’ dedi. Ebrar Karakurt’un bu açıklamasına rağmen, sosyal medyada tartışmalar devam ediyor. Bazı kişiler, milli oyuncuya destek verirken, bazıları da eleştirilerini sürdürüyor.

Kaynak: Mehmet Pamuk