Dünyanın en seksi erkeği seçilen patrick Dempsey hakkında tüm merak edilen sorulara sizler için cevap aradık. İşte Dempsey'in hayatından satır başları sizlerle.

Patrick Dempsey kimdir?

Patrick Galen Dempsey (d. 13 Ocak 1966) Amerikalı aktör ve yarış pilotudur. En çok 2005-2015 yılları arasında ABC tıbbi drama dizisi Grey's Anatomy'deki beyin cerrahı Derek "McDreamy" Shepherd rolüyle tanınır.

Disney Enchanted filmleri de dahil olmak üzere başroldeki romantik rolleriyle de tanınmaktadır. Dempsey üç People's Choice Ödülünün yanı sıra bir Primetime Emmy Ödülü ve iki Altın Küre Ödülü adaylığı elde etti. 2022'de Disney Efsane Ödülü ile onurlandırıldı ve 2023'te People's Sexiest Man Alive seçildi.

patrick dempsey

Dempsey Lewiston, Maine'de doğdu ve yakınlardaki Turner ve Buckfield kasabalarında büyüdü. Kendisinden büyük iki kız kardeşi vardır. Annesi Amanda bir okul sekreteriydi ve babası William bir sigorta satıcısıydı.

Dempsey gençliğinde hokkabazlık yarışmalarına katıldı. 1981 yılında Uluslararası Hokkabazlar Birliği Şampiyonası'nda Gençler kategorisinde, tüm zamanların en iyi teknik hokkabazı olarak kabul edilen Anthony Gatto'nun hemen arkasında ikinci oldu.

Dempsey'e 12 yaşında disleksi teşhisi kondu. Barbara Walters'a 2008 Oscar özel programında disleksinin onu bugünkü haline getirdiğini düşündüğünü söyledi. Dempsey Walters'a "Bu bana çalışmaya devam etmeniz gerektiği perspektifini verdi" dedi. "Asla pes etmedim dedi.

Dempsey 1990'larda televizyonda birkaç kez öne çıktı; The Player ve About A Boy filmlerinin TV versiyonlarındaki başroller de dahil olmak üzere, tam bir sezon için seçilmeyen pilot dizilerde birkaç kez rol aldı.

Ancak 1991'de Mobsters'ın ekrana geldiği dönemde gerçek hayattaki mafya babası Meyer Lansky'yi canlandırdığı için olumlu eleştiriler aldı. İlk önemli televizyon rolü Will & Grace'de Will Truman'ın kapalı spor spikeri erkek arkadaşı olarak üç bölümlük bir görevdi.

Once & Again'in dört bölümünde Lily'nin (Sela Ward) şizofren kardeşi Aaron Brooks olarak yer aldı. Dempsey, Aaron rolüyle 2001 yılında Drama Dizilerinde En İyi Konuk Oyuncu dalında Emmy adaylığı aldı.

1993 yılında, iki bölümlük TV mini dizisi JFK'de genç bir John F. Kennedy'yi canlandırdı: Pervasız Gençlik. 2000 yılında Scream 3'te Dedektif Kincaid'i canlandırdı.

Selman Öğüt kimdir? Atatürk düşmanı mı? Esenyurt Üniversite Rektörü Selman Öğüt Kimdir? Nereli? Selman Öğüt kimdir? Atatürk düşmanı mı? Esenyurt Üniversite Rektörü Selman Öğüt Kimdir? Nereli?

patrick dempseyıı

2014 yılında Dempsey, Almanya Grand Prix'sinde Hockenheimring destek padokunda Reuters'a verdiği demeçte, motor yarışlarının sadece bir hobi olmadığını ve oyunculuk kadar kişiliğinin bir parçası haline geldiğini söyledi. "Birçok yönden her şeyi tüketiyor.

Şu anda yarışmamayı hayal bile edemiyorum. Beni gerçekten motive ediyor. Günlük olarak düşündüğüm tek şey bu ifadelerini kullandı.

Kaynak: Hatice Zeybek